reklama

Dostęp POP3 w Yahoo! Mail będzie darmowy?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po tym, jak Windows Live Mail udostępnił darmowy dostęp do skrzynki poprzez protokół POP3 (niestety na razie tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, ale docelowo dla wszystkich) Yahoo! ze swoją hostowaną usługą pocztową zostało właściwie jedynym poważnym graczem na amerykańskim rynku nadal oferującym płatny dostęp via POP3. Być może jednak już wkrótce i to się zmieni.

Choć są to na razie czyste spekulacje, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Yahoo! przymierza się do uruchomienia bezpłatnego dostępu do skrzynki przez protokół POP3 dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Kliknięcie w link umożliwiający zakupienie takiej usługi skutkuje w tej chwili przekierowaniem na stronę z komunikatem informującym, że usługa nie jest w tej chwili dostępna w sprzedaży.

Udostępnienie bezpłatnego dostępu do POP3 byłoby bardzo rozsądnym posunięciem ze strony Yahoo! - POP3 nadal pomimo wielu wad i ograniczeń pozostaje najpopularniejszym protokołem odbierania poczty.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama