reklama

Dota 2 rusza pełną parą

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Valve wreszcie uznało, że gra Dota 2, czyli następca popularnej modyfikacji dla znanego Warcrafta III firmy Blizzard, jest na tyle dopracowana, a infrastruktura sieciowa wydajna, iż do zabawy na kolorowych arenach może teraz przyłączyć się każdy zainteresowany. Zniesiono ograniczenia na serwerach, które stawiały chętnych w kolejce i dopuszczały do rozgrywki stopniowo. Nie trzeba się też już wcześniej zapisywać, aby oddać się magii walk z masą innych graczy (obecnie 6,5 miliona aktywnych w miesiącu) po sieci.

Warto przypomnieć, że o nazwę Defense of the Ancients, czyli w skrócie DOTA właśnie, Valve biło się dość długo z Blizzardem. Ostatecznie to utrzymujący platformę Steam wyszli z potyczki zwycięsko, a projekt powstający wstępnie pod nazwą Blizzard DOTA przemianowano na Blizzard All-Stars. Potem gra znowu zmieniła nazwę, przeistaczając się w Heroes of the Storm. Projekt łączący w walce popularne postacie ze wszystkich marek ojców Diablo przyjmuje zapisy do zbliżających się dopiero testów beta.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama