r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dotyku się nie boimy: Office Mobile dla Windows 10 dostępny w wersji finalnej

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Windows 10 nie jest jedyną nowością, jaką dostarcza nam Microsoft. W sklepie wbudowanym w najnowszym systemie znajdziemy już stabilne wersje aplikacji wchodzących w skład mobilnej wersji pakietu Office: Worda, Excela, PowerPointa, a także OneNote. Warto wypróbować te aplikacje uniwersalne, choć są one dostępne tylko dla niektórych.

Programy te są rozwijane już od jakiegoś czasu i korporacja sukcesywnie je aktualizowała. W ostatnim czasie z ich nazwy zniknął dopisek „Preview”, ale zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Microsoftu, dopiero teraz mamy możliwość korzystania z ich stabilnych wersji. Co takiego oferują? Oczywiście najważniejsza sprawa to możliwość wygodnej pracy na najróżniejszych urządzeniach. Interfejs nadal korzysta ze wstążki, całość jest jednak skonstruowana w taki sposób, aby była spójna z Windows 10, a zarazem wygodna przy obsłudze dotykiem – wszystkie przyciski są duże i nietrudno w nie trafić, co zapewne docenią posiadacze tabletów.

Wszystkie programy wchodzące w skład mobilnego Office są uniwersalne, korzystać z nich można zarówno na komputerach stacjonarnych, tabletach jak i mniejszych urządzeniach. Wszystkie synchronizują się z chmurą OneDrive, pozwalając na wygodną pracę nad dokumentami niezależnie od naszego położenia, o ile oczywiście posiadamy dostęp do połączenia internetowego. Word zapewnia dostęp do podstawowych funkcji formatowania, automatycznie sprawdza pisownie, oferuje nieco wbudowanych styli, opcje recenzenckie, a także sterowanie układem strony. Równie dobrze wypada Excel, gdzie nie zabrakło rozbudowanej biblioteki formuł podzielonej na różne kategorie, opcji tworzenia wykresów i formatowania komórek. Oczywiście nie skorzystamy tu z np. Solvera, ale przecież nie do tego celu została stworzona wersja mobilna.

r   e   k   l   a   m   a

Kolejnym programem jest mobilny PowePoint, który już po uruchomieniu oferuje nam kilka szablonów do tworzenia prezentacji multimedialnych. Aplikacja oferuje znacznie mniej opcji niż pełna edycja, ale tych najważniejszych nie brakuje: możemy zmieniać układ zawartości na slajdach, dodawać przejścia, notatki i komentarze. Podobnie jak i w dwóch poprzednich programach, także i tutaj z łatwością dodamy zewnętrzne obrazki, pola tekstowe, tabele i elementy SmartArt. Microsoft co prawda chwali się jeszcze opublikowaniem stabilnego uniwersalnego OneNote, ale w naszym przypadku działał on tylko raz. Teraz uruchomienie kończy się takim komunikatem:

No cóż to najwyraźniej jeden z „uroków” najnowszego systemu. Na szczęście desktopowy OneNote działa prawidłowo. Mobilne wersje Worda, Excela i PowerPointa dla Windows 10 znajdziecie już w bazie programów naszego serwisu. Przypominamy, że choć aplikacje są bezpłatne, nie każdy będzie mógł z tego skorzystać: wyświetlanie plików i większość opcji edycyjnych jest dostępna za darmo dla osób korzystających z urządzeń o ekranach 10,1” i mniejszych, lecz tylko do zastosowań niekomercyjnych. Inni użytkownicy muszą wykupić subskrypcję na Office 365, aby korzystać z tych aplikacji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.