r   e   k   l   a   m   a
reklama

Double Fine wzięło się za realizację projektu Spacebase DF-9, szuka pieniędzy

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Pamiętacie akcję Amnesia Fortnight, w której studio Double Fine sprzedawało prototypy gier, zastanawiając się, który z nich zacząć realizować na poważnie? W pierwszej kolejności wybór padł na pomysł nazwany Spacebase DF-9, symulator zarządzania stacją kosmiczną. Prace nad nim są w fazie alpha i żeby pchnąć projekt do przodu rozpoczęto zbieranie funduszy na jego ulepszanie. Na razie poza Kickstarterem.

Wczesną wersję produktu można kupić dzięki współpracy ze sklepem Humble Bundle, a pojawił się on także bezpośrednio w Steam Early Access. W zabawie chodzi o budowanie w kosmosie bazy, zaludnianie jej i dbanie o potrzeby oraz bezpieczeństwo mieszkańców, w co wlicza się też odpieranie ataków najeźdźców czy naprawy po niespodziewanym uderzeniu meteorytu. Dostępne są edycje Windows, OS X i Linux powstającego tytułu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii