DoubleCAD XT

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DoubleCAD XT to w pełni darmowy do zastosowań domowych i dostępny w polskiej wersji językowej program do wspomagania projektowania 2D, będący obecnie jedną z najlepszych alternatyw dla AutoCADa.

Program jest wysoce kompatybilny z najpopularniejszymi formatami projektów - DWG (AutoCAD w wersji R14-2009), DXF i SKP. Oferuje cały wachlarz funkcji i narzędzi, usprawniających tworzenie rysunków technicznych. Wśród nich znaleźć można m.in. dużą liczbę narzędzi do rysowania linii, łuków, krzywych i splajnów, własne style pędzla (do kreskowania obiektów), szybkie wymiarowanie, przezroczyste i gradientowe wypełnienie, automatyczne skalowanie pomiędzy rysunkami, spłaszczanie modeli 3D do widoków 2D i wiele więcej.

Olbrzymią zaletą DoubleCAD XT jest brak jakichkolwiek ograniczeń - czy to czasowych czy funkcjonalności.

Uwaga!

  1. Z dniem 31.12.2012 została zakończona obsługa programu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #46 17.11.2012 11:17

Szanowna Pani,
Rozumiem, że pobrała Pani ze strony DoubleCAD.com program DoubleCAD XT v3 (a wcześniej być może DoubleCAD XT v2), nie rozumiem tylko dlaczego pisze Pani list z pretensjami do Redakcji, która o tych programach nie wspomniała ani słowa. Proszę przeczytać co wcześniej napisał Robert: „Angielska wersja double cad xt jest darmowa do użytku komercyjnego”. Tylko tyle i aż tyle. Pan Robert ma prawo do wyrażenia własnej opinii. Pani także, tyle tylko, że mylą się Pani nie tylko wersje programu ale i fakty. Odnośnie wersji: uwaga Redakcji odnosi się wyłącznie do zamieszczonej na ich portalu wersji DoubleCAD XT v2 PL, której nigdy nie było na stronie producenta DoubleCAD.com.
Odnośnie faktów: producent określił cytowane przez Panią warunki używania programu DoubleCAD XT v3 w oparciu o obowiązujące prawo amerykańskie. Nikt Pani nie zabrania używać wersji angielskiej DoubleCAD XT v2 czy DoubleCAD XT v3 w zakresie, jaki Pani uzna za stosowny, ale proszę uprzejmie nie wprowadzać ludzi w błąd (aby użyć Pani określeń), bo odnosi Pani te warunki do – podkreślam raz jeszcze - DoubleCAD XT v2 PL, który został opracowany w całości przez „jakiegoś polskiego przedstawiciela”, także z myślą o obowiązującym prawie polskim. Warunki licencji korzystania z tej wersji muszą być zaakceptowane podczas instalacji programu (taki znaczek „Zgadzam się”…), co wiąże się z obowiązującym w Polsce od 1994r prawem autorskim. Wystarczy zadać sobie trochę trudu i sprawdzić w DoubleCAD XT v2 PL stosowną informację (w poleceniu Pomoc | O programie DoubleCAD). Stosowanie darmowego oprogramowania w firmie, jest z pozoru darmowe – najczęściej do czasu pierwszej kontroli skarbowej… Proszę w tej sprawie, o ile prowadzi Pani firmę projektową i wykorzystuje program w codziennej pracy a nie stać Pani na zakup jakiegokolwiek oprogramowania CAD to proszę zwrócić się o interpretację przepisów do Ministerstwa Finansów (a także innych z pozoru bezpłatnych możliwości prowadzenia firmy np. bezpłatnych porad prawnych bo i te chce wspomniane MF opodatkować). Aby otrzymała Pani odpowiedź, to proszę tylko nie zapomnieć podpisać listu pełnym imieniem i nazwiskiem… Pozostałe złośliwości, typowe dla anonimowych forów internetowych pozostawiam już ocenie czytających. Życzę powodzenia w pracy ze znakomitym programem, jakim jest DoubleCAD XT - niezależnie od wersji. Opinię opieram na wszystkich listach i telefonach, jakie w sprawie programu DoubleCAD XT v2 PL otrzymałem od osób, dla których ważna jest przede wszystkim polska wersja programu.
Na zakończenie:
Jeżeli Redakcja zgadza się z treścią Pani listu, to powinna natychmiast zamieścić wersję angielską DoubleCAD XT v3 z podaniem dokładnego tłumaczenia licencji (no może bez „jak wół”).

Wiktor Mielczarek CAD-Projekt
PS Przeciętny czas na opracowanie i testowanie polskiej wersji programu zajmuje nam 2 miesiące pracy (i tak jest od roku 1994r, tj od czasu opracowania pierwszej polskiej wersji DesignCAD v7 Win…)

  #45 15.11.2012 14:35

Dlaczego szanowna redakcja nadal utrzymuje, że ten program jest darmowy tylko do użytku domowego?
Proszę się zapoznać z licencją na stronie producenta. Jest tam napisane jak wół: "We're not constraining printing, saving, file sizes... we're not including untimely time-outs... we're not even constraining the software license — our free DoubleCAD XT can be used for unlimited personal and commercial use."
Wiecie redakcjo, co oznacza "commercial use"??? - do komercyjnego zastosowania !!!!
Więc prozę nie wprowadzać ludzi w błąd... to że jakiś polski przedstawiciel takie brednie wypisuje (że firmy muszą mieć wersję Pro), to jeszcze nie oznacza, że to prawda...
Najlepiej wejdźcie na stronę Doublecad.com i pobierzcie sobie angielską (w pełni darmową wersję także do użytku komercyjnego) najnowszą wersję programu - czyli DoubleCad XT v3. Wersja v2, która jest tutaj to już przeżytek...

  #44 12.08.2012 21:07

@A-d-m-i-n
Pewnie że się da. Spróbuj jeszcze raz z instrukcją.
http://forums.doublecad.com/index.php?topic=1341.0

A-d-m-i-n   3 #43 10.02.2012 19:04

Narysowałem duży rzut domu i za chiny nie dało się wyciąć w "ścianach" otworów na drzwi. Nawet z instrukcją. Bubel - nie polecam.

  #42 24.09.2011 16:25

Angielska wersja double cad xt jest darmowa do użytku komercyjnego.

  #41 11.05.2011 00:14

Spoko, używam ze SketchUp'em

  #40 08.05.2011 19:15

Mam pytanie, a co z zastosowaniem komercyjnym ?

DanKar REDAKCJA  16 #39 14.03.2011 15:54

@Paaulaa5: To błąd z naszej strony za co przepraszamy. Program jest bezpłatny do zastosowań domowych.

  #38 14.03.2011 14:12

W opisie produktu jest "darmowym, również do wykorzystania w celach komercyjnych." ale z boku w opisie licencji coś zupełnie przeciwnego "bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych".
Więc w końcu nie wiem czy można go w firmie używać czy też nie?

  #37 13.03.2011 22:09

Zainstalowałem wersję DoubleCAD XT 3 lecz jest w j.angielskim.
W jaki sposób można zmienić menu na wesję polską?

Bardzo proszę o pomoc. Dzękuję i pozdrawiam


  #36 12.03.2011 20:15

Pobierałem program DoubleCAD XT 2.1 w wersji PL i doszedłem do okienka kodowego. Z podanej na forum strony http://activate.imsisoft.com/doublecad.aspx?productpage=DoubleCAD_XT_v3 uzyskałem kody które po pasowały do numeru seryjnego. Więc zainstalowałem XT PRO, ale w języku angielskim.
W jaki sposób można zmienić menu na wesję polską?

Bardzo proszę o pomoc. Dzękuję i pozdrawiam

  #35 09.02.2011 12:32

Obecnie dostępna jest już wersja DoubleCAD XT 3, rowniez darmowa.
Odnośnie rejestracji, w polskiej wersji działały kody wysyłane z formularza ze strony doublecad.com

  #34 04.02.2011 16:01

Zgodnie z sugestią: "rejestracja (za pośrednictwem formularza na stronie produktu lub wysłania maila)" wysłałem maila bo formularza to ja tam żadnego nie widzę.
Dostałem odpowiedź z numerem seryjnym i kluczem aktywacyjnym, ale chwilę to potrwało jakieś 30min.
I wszystko działa ok.

Myślałem że nie dostane żadnej odpowiedzi więc
Wypełnienie formularza na stronie domowej:
http://activate.imsisoft.com/doublecad.aspx?productpage=DoubleCAD_XT_v3

nic nie daje bo otrzymane klucze nie działają z tą wersją. Najnowsza to v3 a my tu mamy 2.1.

  #33 30.01.2011 17:15

na jaki email trzeba cos wyslac czy gdzie sie zarejestrowac?

seet   1 #32 24.01.2011 17:44

jako narzędzie do rysowania 2d w zupełności wystarczające. interfejs co prawda nie jest identyczny z autocadem ale po chwili pracy można łatwo sie przyzwyczaić.

  #31 24.01.2011 10:40

Wystarczy przeczytać opis programu (także na tej stronie, parę linijek wyżej...), że DoubleCAD XT jest programem do projektowania 2D, więc jakiekolwiek próby modelowania 3D są nieporozumieniem. Do projektowania przestrzennego służy wersja DoubleCAD XT PRO 2 PL (wersja 3.1 PL wkrótce) a także TurboCAD 16 PL i DesignCAD 3D Max 20 PL. W wersji podstawowej można tylko otwierać rysunki 3D wykonane w innym programie.

Pozdrawiam,
Wiktor Mielczarek
CAD-Projekt Tel. 076 834 29 33
Wyłączny dystrybutor programów DesignCAD PL, TurboCAD PL, FloorPlan 3D PL i DoubleCAD PL w Polsce

  #30 23.01.2011 14:24

Mam z tym cudakiem od ponad dwu kwartałów do czynienia. O ile w 2D to jest dobre i wygodne narzędzie o tyle 3D choćby się człowiek ciachał zyletką do kości no toporne jest jak deska. Pracodawca tolerował moje projekty w tym cudaku tylko w formie 2D niestety ostatnio do projektu 2D doszła niewielka projekcja w 3D i po łikendzie poszukiwania jakiejkolwiek logicznej funkcji poddałem się i pojechałem do firmy do laptopa roboczego z AutoCAD-em. To czego w DC nie mogłem znaleźć w żadnym miejscu w AC mimo że nigdy modeli 3D w nim nie robiłem z rozpędu cyk cyk i prosze dwie godziny i prezentacja przestrzenna gotowa. AC ma swoje wady ale intuicyjność i idioto-odporność jest u niego idealna. A miałem do AutoCAd-a tylko przygotowanie dla prac 2D. Jednak cena czyni cuda.

Na teraz daję tylko 3+ za dobrą i wygodną pracę w 2D cała reszta 1

  #29 14.01.2011 16:45

Powtarzam pytanie czy w programie można rysować tylko na jednej warstwie

  #28 22.11.2010 17:43

9,5pkt od redakcji? Czysta przesada, max 6. Fakt darmowy, ale okropnie się w nim rysuje. Do ZwCada, GstarCADa czy ProgeCADa sporo mu brakuje.

  #27 02.11.2010 11:10

Czy w wersji free można pracować tylko na jednej warstwie?
Mogę dodawać inne warstwy natomiast nie mogę żadnej uaktywnić na bieżącą.