reklama

Downgrade Windows 7 w szczegółach

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft oficjalnie ujawnia szczegóły dotyczące możliwych ścieżek downgrade'u systemu Windows 7.

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia, że nabywcy systemu Windows 7 w wersji OEM będą mogli zainstalować i korzystać w ramach swojej licencji z systemu Windows Vista lub Windows XP. Ważną informacją jest jednak czas obowiązywania takich uprawnień - jedynie przez 6 miesięcy od daty premiery Windows 7.

Uprawnienia do downgrade'u dotyczą jedynie wybranych edycji systemu Windows 7 - podobnie jak w przypadku Visty, są to edycje Professional (wcześniej Business) i Ultimate. Downgrade możliwy jest do odpowiadającej edycji, czyli z Windows 7 Professional do Windows Vista Business lub Windows XP Professional, z Windows 7 Ultimate do Windows Vista Ultimate lub Windows XP Professional. W przypadku Windows XP do wyboru jest także wersja Tablet PC. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że wybierając Windows XP Professional można zdecydować się na wersję 64-bitową (nie występuje ona jednak w polskiej wersji językowej).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama