r   e   k   l   a   m   a
reklama

Downgrade do Windows XP dłużej

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Nie dalej jak kilka dni temu pisaliśmy o zasadach downgrade'u Windows 7 OEM do Windows XP. Okazuje się, że Microsoft ugiął się pod naciskiem oburzonych użytkowników i wydłużył okres obowiązywania opcji na downgrade.

Początkowo nabywcy nowych komputerów z systemem Windows 7 Professional i Windows 7 Ultimate mieli mieć możliwość legalnego w ramach swojej licencji używania Windows XP przez okres sześciu miesięcy od daty premiery Windows 7. To jednak nie spodobało się użytkownikom, a przede wszystkim firmom - większość nie zdążyłaby z migracją i przystosowaniem swojego środowiska do nowego systemu.

Sześciomiesięczny okres został więc wydłużony o kolejne 12 miesięcy lub do wydania pierwszego Service Packa dla Windows 7. Spodziewając się więc premiery systemu gdzieś pod koniec tego roku można założyć, że downgrade do Windows XP będzie mógł być uskuteczniany jeszcze do kwietnia 2011. Po tej dacie jedyną możliwością obniżenia wersji systemu dla nabywców wersji OEM będzie skorzystanie z Windows Vista lub, zwłaszcza dla firm, wykupienie Software Assurance. Jego posiadacze mogą bowiem wykonywać downgrade do dowolnej wersji Windows.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów