r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Doxygen 1.8.13

Strona główna Windows Programowanie Projektowanie oprogramowania
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Doxygen to narzędzie kierowane do programistów, które pozwala na tworzenie dokumentacji projektów na podstawie kodu źródłowego oraz osadzonych w nim, specjalnie sformatowanych komentarzy. Pierwotnie stworzone ono zostało dla C++, jednak wspiera również inne języki programowania jak C, Objective-C, C#, D, PHP, Java, Python, IDL, Fortran, VHDL oraz Tcl.

Galeria programu

Program nie należy do skomplikowanych i potrafi w znacznym stopniu uprościć proces tworzenia dokumentacji, głównie w przypadku projektów bardziej rozbudowanych. Jego działanie opiera się na analizie wczytanych plików z kodem źródłowym i "wyłapywaniu" specjalnych komentarzy, na bazie których generowana jest dokumentacja. Poza samym tekstem narzędzie obsługuje również tabele, wykresy itp.

Doxygen umożliwia konfigurowanie wielu różnych aspektów dokumentów związanych z projektami programistycznymi. Z poziomu kreatora możemy wzbogacić naszą dokumentację o takie elementy jak logo, numer wersji i wiele, wiele innych.

Narzędzie dostępne jest dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS. Jego obsługa odbywać się może w trybie tekstowym w wierszu poleceń lub z wykorzystaniem graficznego interfejsu. Twórca przygotował zestaw profili zoptymalizowanych pod kątem najpopularniejszych języków programowania. Wyjściowa dokumentacja zapisana może być w postaci pliku HTML, LaTex, XML, RTF lub stron podręcznika pomocy man.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 26.03.2015 18:09

napewno pobiore

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.