r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Doxygen 1.8.11

Strona główna Windows Programowanie Projektowanie oprogramowania
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Doxygen to narzędzie kierowane do programistów, które pozwala na tworzenie dokumentacji projektów na podstawie kodu źródłowego oraz osadzonych w nim, specjalnie sformatowanych komentarzy. Pierwotnie stworzone ono zostało dla C++, jednak wspiera również inne języki programowania jak C, Objective-C, C#, D, PHP, Java, Python, IDL, Fortran, VHDL oraz Tcl.

Galeria programu

Program nie należy do skomplikowanych i potrafi w znacznym stopniu uprościć proces tworzenia dokumentacji, głównie w przypadku projektów bardziej rozbudowanych. Jego działanie opiera się na analizie wczytanych plików z kodem źródłowym i "wyłapywaniu" specjalnych komentarzy, na bazie których generowana jest dokumentacja. Poza samym tekstem narzędzie obsługuje również tabele, wykresy itp.

Doxygen umożliwia konfigurowanie wielu różnych aspektów dokumentów związanych z projektami programistycznymi. Z poziomu kreatora możemy wzbogacić naszą dokumentację o takie elementy jak logo, numer wersji i wiele, wiele innych.

Narzędzie dostępne jest dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS. Jego obsługa odbywać się może w trybie tekstowym w wierszu poleceń lub z wykorzystaniem graficznego interfejsu. Twórca przygotował zestaw profili zoptymalizowanych pod kątem najpopularniejszych języków programowania. Wyjściowa dokumentacja zapisana może być w postaci pliku HTML, LaTex, XML, RTF lub stron podręcznika pomocy man.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 26.03.2015 18:09

napewno pobiore

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.