Dr.Web Katana Dr.Web Katana 1.0.6.10230

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Dr.Web Katana to bardzo ciekawe narzędzie antywirusowe, które zostało stworzone z myślą o użytkownikach dbających o bezpieczeństwo podczas codziennej pracy.

Tym, co wyróżnia Dr.Web Katana na tle innych aplikacji tego typu jest fakt, że znacznie szybciej wykrywa rozmaite zagrożenia (zanim inne programy doczekają się odpowiedniej aktualizacji bazy danych). Nie znajdziemy tu bowiem silnika antywirusowego wyposażonego w informacje o złośliwym oprogramowaniu, którym potencjalnie może zostać zarażony nasz komputer – zamiast tego otrzymujemy natychmiastową reakcję w oparciu o analizę działania każdego uruchomionego programu w systemie operacyjnym.

Dr.Web Katana nie wymaga specjalistycznej wiedzy po stronie użytkownika. Wystarczy zainstalować program, by móc skorzystać z jego funkcjonalności – żadna konfiguracja opcji nie jest konieczna. Dodatkowym atutem jest również fakt, że dzięki zastosowanym rozwiązaniom (narzędzie nie wymaga aktualizacji), program może pracować również w trybie offline, czyli wtedy, gdy komputer nie jest połączony z internetem.

Warto dodać, że Dr.Web Katana może całkowicie zastąpić program antywirusowy bądź też działać jako dodatek do niego, zwiększając bezpieczeństwo użytkownika. W tym drugim przypadku nie ma mowy o konflikcie między programami służącymi do wykrywania zagrożeń.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
myli sterowniki z wirusami
ocena użytkownika
25.07.2017 10:50 • Recenzja do wersji 1.0.3.7060

Pamiętam stary dobry program jakim był kiedyś Dr. Web używałem go stale, był mały i lekki i dobrze odwalał swoja robotę.
Obecna wersja jest do dvpy...
Po otwarciu programu okazuje się że baza wirusów jest nie aktualna, przy próbie aktualizacji wyskakuje komunikat że tylko w pełnej wersji jest to możliwe.
Pytanie do redakcji - po jaki hvj jest ten program na waszej stronie skoro jest bezużyteczny?
No dobrze ale wróćmy do opinii...
Skoro już jest to wykonuję skanowanie...
Znajduje setki wirusów po czym okazuje się że są to sterowniki systemu.