r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DrWidget Interakcje 1.5.6

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Medycyna i bazy leków

DrWidget Interakcje to podręczna baza informacji o wzajemnym oddziaływaniu na siebie zażywanych lekarstw. Program pobiera informacje z dwóch baz danych. O interakcjach między preparatami dowiemy się dzięki serwisowi Farmacja.net, a informacje o lekach podaje LekSeek Polska.

Galeria programu

Po zainstalowaniu na smartfonie, aplikacja pobiera bazę danych na urządzenie, dlatego można korzystać z niej także w trybie offline. To pomocne rozwiązanie, bo lekarstwa trzeba brać o różnych porach dnia i w różnych miejscach, a dostęp do internetu nie zawsze jest możliwy.

Aplikacja ma kilka zastosowań. Po pierwsze, zawiera bazę produktów spożywczych, a każde danie lub napój opatrzone jest informacją o tym, jak wpływa na przyswajanie leków przez organizm. Przykładowo, sok pomarańczowy może osłabić wchłanianie takich leków, jak Alugastrin lub Itrokast. Po drugie, program zawiera bazę dostępnych w Polsce leków oraz suplementów. Przy każdym z nich znajdziemy adnotację o wpływie innego specyfiku na lek, którym się interesujemy, wraz z ewentualnym natężeniem interakcji. Jeśli dane preparaty w połączeniu mogą być szkodliwe, aplikacja również o tym poinformuje i wskaże, z czego wynika zagrożenie. Co ciekawe, program potrafi też wskazać, czy dany preparat może zaszkodzić sportowcom, bo eksperci mogą uznać stosowanie go jako niedozwolony doping.

Program DrWidget Interakcje jest dostępny za darmo i nie wyświetla reklam.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Weź pigułkę! Aplikacje dla biorących leki

27
OPROGRAMOWANIE 12.01.2016 | Anna Rymsza

Hipokrates mówił swoim uczniom, by uważali na pacjentów, którzy często kłamią, że przyjmują zalecone im leki. Różne źródła podają, że w Polsce tylko 65% chorych przyjmuje leki regularnie i zgodnie z zaleceniami lekarza. To oczywiście prowadzi do różnych problemów, od uszczerbku na zdrowiu, po straty finansowe. Takie zachowanie może mieć wiele przyczyn, od zbyt wysokich cen wielu preparatów, po zwykłe „ja wiem lepiej”. Jeśli powodem jest nieuwaga lub brak systematyczności, można problem rozwiązać z pomocą jednej z opisanych poniżej aplikacji. Weź pigułkę! Moje Leczenie Moje Leczenie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.