r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DraftSight — projektowanie CAD na wielu platformach

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W naszej bazie pojawił się bardzo interesujący program wspomagający projektowanie — DraftSight. Program zadomowił się już na systemach Windows i Mac OS X, a dziś udostępniona została jego wersja testowa dla Linuksa.

DraftSight to całkowicie zgodny z formatem DWG klon programu AutoCAD, przeznaczony do pracy z projektami dwuwymiarowymi. DraftSight, stworzony przez Dassault Systemes, bardzo blisko spokrewniony z ARES CAD firmy Graebert. Interfejs programu bardzo mocno wzorowany jest na programie AutoCAD, dzięki czemu użytkownicy zaznajomieni z oprogramowaniem firmy Autodesk bez problemu odnajdą się w nowym środowisku. Ponadto DraftSight umożliwia eksport projektów do pliku PDF, SVG, PNG, BMP i JPG.

Pełną kompatybilność z formatem DWG zapewnia programowi zastosowanie bibliotek Teigha, stworzonych przez Open Design Alliance. Możliwości programu można poszerzać poprzez instalację wtyczek lub rozszerzeń. Do ich dystrybucji firma Graebert stworzyła sklep internetowy.

r   e   k   l   a   m   a

DraftSight można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Grafika -> Programy do projektowania CAD. Dostępna jest stabilna wersja dla Windows oraz wydania testowe dla systemów Linux i Mac OS X. Można go używać za darmo w celach niekomercyjnych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.