reklama

DraftSight — projektowanie CAD na wielu platformach

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W naszej bazie pojawił się bardzo interesujący program wspomagający projektowanie — DraftSight. Program zadomowił się już na systemach Windows i Mac OS X, a dziś udostępniona została jego wersja testowa dla Linuksa.

DraftSight to całkowicie zgodny z formatem DWG klon programu AutoCAD, przeznaczony do pracy z projektami dwuwymiarowymi. DraftSight, stworzony przez Dassault Systemes, bardzo blisko spokrewniony z ARES CAD firmy Graebert. Interfejs programu bardzo mocno wzorowany jest na programie AutoCAD, dzięki czemu użytkownicy zaznajomieni z oprogramowaniem firmy Autodesk bez problemu odnajdą się w nowym środowisku. Ponadto DraftSight umożliwia eksport projektów do pliku PDF, SVG, PNG, BMP i JPG.

Pełną kompatybilność z formatem DWG zapewnia programowi zastosowanie bibliotek Teigha, stworzonych przez Open Design Alliance. Możliwości programu można poszerzać poprzez instalację wtyczek lub rozszerzeń. Do ich dystrybucji firma Graebert stworzyła sklep internetowy.

DraftSight można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Grafika -> Programy do projektowania CAD. Dostępna jest stabilna wersja dla Windows oraz wydania testowe dla systemów Linux i Mac OS X. Można go używać za darmo w celach niekomercyjnych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama