reklama

Dragon Quest X szykowane na PC, Wii U traci gry

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Są takie marki, które od wielu lat ukazywały się na konsolach firmy Nintendo i będąc z każdą praktycznie kolejną odsłoną niemal hitami stanowiły o sile tych urządzeń — szczególnie w Japonii. Gdyby kogoś tam spytać, czy kojarzy serię Dragon Quest, to pewnie znalazłyby się nawet osoby, które zaliczyły wszystkie części, począwszy od Dragon Warriora z wiecznie żywego NES-a. Kończy się jednak niestety pewna epoka. Square Enix doszło do wniosku, że Dragon Quest X w wydaniu na Wii i Wii U za słabo nabija firmie portfel i postanowiono zrobić wersję PC typowo konsolowego dzieła. Ta edycja MMO trafi do sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec września.

Firmy trzecie tworzące na sprzęt Nintendo masowo zaczęły poszukiwać nowych rynków zbytu. W ostatnich miesiącach głośną sprawą było przesunięcie premiery praktycznie ukończonej platformówki Rayman Legends, która z gry na wyłączność dla Wii U stała się nieoczekiwanie tytułem także na między innymi Xboksa 360 i PlayStation 3. Ubisoft stawia sprawę jasno — Japończycy muszą zacząć sprzedawać więcej konsol. Podobnie do sytuacji podchodzi Electronic Arts, szerokim łukiem omijając Wii U ze swoimi popularnymi grami sportowymi. Wydawcy z finansowego punktu widzenia angażowanie się w tę platformę jest nieopłacalne. Wracając do Square Enix, firma przygotowywała dla konsoli usprawnioną wersję Deus Ex: Human Revolution z 2011 roku, wzbogaconą o nowe treści oraz dotykową obsługę, by jeszcze przed premierą ogłosić... inne edycje wznowienia — korzystające ze SmartGlass oraz współpracy między PS3 i PS Vita. Nintendo wkrótce może bronić się wyłącznie własnymi grami...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało