Drammer 1.0

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

Drammer jest narzędziem służącym do sprawdzenia podatności urządzenia z Androidem na atak typu rowhammer, który może posłużyć do zmiany zawartości chronionej pamięci i w rezultacie uzyskania roota.

Aplikację należy zainstalować z pobranego pliku .apk, po ustawieniu zgody na instalację oprogramowania spoza sklepu.

Następnie ustawia się intensywność nadpisywania pamięci (od zrelaksowanej (relaxed) do agresywnej (agressive), a następnie dotyka HAMMERTIME. Jeśli zaznaczona została opcja Send statistics about test results, aplikacja wyśle raport o wynikach swojej pracy do odkrywców tej luki.

Uwaga

Aplikacja nie daje uprawnień roota, jedynie sprawdza, czy tego typu atak pozwala na uzyskanie roota na naszym urządzeniu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Drammer to fizyczny exploit Androida – sprawdź, czy bijąc pamięć smartfonu dostaniesz roota

74
24.10.2016  •  Adam Golański

Nowy błąd w architekturze pamięci operacyjnej wykorzystywanej w licznych smartfonach z Androidem otworzył drogę do uzyskania na nich roota, przed czym trudno będzie zabezpieczyć się software’owymi łatkami. Problem bowiem nie ma nic wspólnego z software, a mimo to pozwala przejąć kontrolę nad kluczowymi komponentami systemu i wyłączyć jego zabezpieczenia. Ponad półtora roku temu opisywaliśmy sztuczkę polegającą na zmienianiu zawartości komórek pamięci DRAM poprzez fizyczne operacje odczytu i zapisu prowadzone na komórkach sąsiednich. Nazwana przez odkrywców z Intela i Carnegie Mellon…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 25.10.2016 08:09

Nie da się zainstalować - wyskakuje komunikat "aplikacja nie została zainstalowana"...

  #2 25.10.2016 00:10

Mój tablet zablokował instalacje i oznajmił ze ta aplikacja została zablokowana bo próbuje ominąć zabezpieczenia androida. Android 4.4.2 galaxy tab pro 8.4 Rom z lipca

piomiq   10 #1 24.10.2016 22:36

Link z QR Code prowadzi do "404 not found"

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi