r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DreamChess 0.2.0

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DreamChess jest ambitnym bezpłatnym projektem, który chce ukazać grę w szachy w różnym świetle. Tytuł ten wyróżnia się głównie odmiennymi skórkami graficznymi, producenci nie zapomnieli jednak przy tym o opracowaniu dość sensownej sztucznej inteligencji komputerowego przeciwnika. Oczywiście możliwa jest tutaj również rozgrywka z kompanem siedzącym obok. Wystarczy go zaprosić przed monitor.

Galeria programu

Gracz może zdecydować się na oprawę klasyczną, kiedy to pionki 3D wyglądają na zrobione z drewna, pójść w stronę fantazyjnej walki ognia z wodą czy wybrać dwuwymiarowy rzut na akcję. Z jednej strony mamy tu typowy widok szachownicy, podobny do tych wykorzystywanych w rozgrywkach telewizyjnych do pokazywania kolejnych posunięć, z drugiej zaś artystyczny szkic z papieropodobnymi pionkami.

Dzieło oferuje bardzo przejrzysty interfejs użytkownika. Zapisuje kolejność ruchów i przy okazji daje opcję powrotu nie tylko do ostatniego, lecz także wcześniejszych. Rzecz jasna gra poinformuje nas ponadto stosownym komunikatem alarmowym, gdy rywal zrobi szach. Bardzo pomocną funkcją jest do tego zapisywanie stanu gry, aby móc wrócić do partii po przerwie. Nie zawsze jest czas na główkowanie, a przecież szachy to dłuższa rozrywka umysłowa, wymagająca uwagi i chwilki na zastanowienie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   36 #3 12.05.2017 19:49

Oto zestaw wartościowych programów za darmo, do gry w szachy https://www.dobreprogramy.pl/Dementor/Free-Chess-Programs-pozwola-wam-odkryc-pra... Polecam :)

Dementor   36 #2 27.03.2016 01:51

Nie dawno ją odkryłem, i może poziomem gry nie zachwyca. Ale braku pomysłowości nie można jej zarzucić.

Babaryba1   3 #1 29.01.2016 17:42

Dlaczego nie mogę powiększyć obrazu gry, mam W10 oraz 64 bit ?

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.