DreamLab DreamLab 3.1.75.2270

Strona główna Android Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja DreamLab ma nietypowe zastosowanie. Używając jej, zamienimy smartfon w mini komputer i użyczymy jego mocy obliczeniowej naukowcom z Australii, którzy pracują nad nowymi sposobami leczenia nowotworów.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu zapyta nas on, czy chcemy przesyłać dane za pomocą pakietu mobilnego lub przez WiFi. Możemy się zdecydować tylko na transfer przez WiFi. Wybierzemy też nowotwór, którego metody leczenia chcemy wesprzeć. Co ważne, smartfon z włączoną aplikacją musi mieć akumulator naładowany do pełna.

Następnie na smartfon są przesyłane dane związane z pracami badawczymi. Urządzenie wykonuje część obliczeń, a następnie odsyła je z powrotem do zespołu badawczego z Australii. Jak podają twórcy aplikacji, wykorzystanie tysiąca smartfonów sprawi, że prace badawcze australijskiego zespołu naukowców potrwają nawet 30 razy szybciej. W ten sposób każdy posiadacz smartfona z Androidem może dołożyć swoją cegiełkę do rozwiązania jednego z najważniejszych medycznych wyzwań ludzkości.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!