r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DreamLab 3.0.43.414

Strona główna Android Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe

Aplikacja DreamLab ma nietypowe zastosowanie. Używając jej, zamienimy smartfon w mini komputer i użyczymy jego mocy obliczeniowej naukowcom z Australii, którzy pracują nad nowymi sposobami leczenia nowotworów.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu zapyta nas on, czy chcemy przesyłać dane za pomocą pakietu mobilnego lub przez WiFi. Możemy się zdecydować tylko na transfer przez WiFi. Wybierzemy też nowotwór, którego metody leczenia chcemy wesprzeć. Co ważne, smartfon z włączoną aplikacją musi mieć akumulator naładowany do pełna.

Następnie na smartfon są przesyłane dane związane z pracami badawczymi. Urządzenie wykonuje część obliczeń, a następnie odsyła je z powrotem do zespołu badawczego z Australii. Jak podają twórcy aplikacji, wykorzystanie tysiąca smartfonów sprawi, że prace badawcze australijskiego zespołu naukowców potrwają nawet 30 razy szybciej. W ten sposób każdy posiadacz smartfona z Androidem może dołożyć swoją cegiełkę do rozwiązania jednego z najważniejszych medycznych wyzwań ludzkości.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Samsung i Uniwersytet Wiedeński zaprojektowały budzik, który „pozwala czynić dobro, kiedy śpisz”

18
18.02.2014  •  Anna Rymsza

Już dawno temu znalazły się sposoby na konstruktywne wykorzystanie nieużywanych akurat komputerów, które pozostają podłączone do Sieci. Sztandarowym przykładem są: prowadzony od 1999 roku przez Uniwersytet Kalifornijski w Berkley projekt obliczeń rozproszonych SETI@Home, w ramach którego każdy może wspomóc poszukiwanie sygnałów pozaziemskich, oraz młodszy o niecały rok, prowadzony przez Uniwersytet Stanforda Folding@Home, badający proces zwijania się białek. Od jakiegoś czasu, za pośrednictwem aplikacji BOINC można także udostępniać moc obliczeniową swoich urządzeń mobilnych, która — nie ma…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.