Dreamlinux 3.5

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj ukazała się stabilna wersja dystrybucji Dreamlinux 3.5. Jest ona powiązana z premierą Debian GNU/Linux 5.0 i zawiera sporo poprawek, nowych funkcji i sterowników.

Dreamlinux jest dystrybucją opracowaną przez brazylijskich programistów, którzy wykorzystali w niej najlepsze rozwiązania znane z systemów Debian, Elive, Kantoix i Morphix, przez co system rozpowszechniany na jednym dysku CD zawiera najbardziej cenione przez użytkowników Linuksa aplikacje, a przy tym charakteryzuje się stabilnością i wydajnością pracy.

W nowym Dreamlinuksie znajdziemy między innymi środowisko graficzne Xfce 4.4.2 oraz pakiet biurowy OpenOffice 2.4.1 (wersja 3.0.1 jest dostarczana jako dodatkowy, opcjonalny pakiet) działające pod kontrolą jądra 2.6.28.5 z poprawkami usprawniającymi działanie kart Wi-Fi na netbookach i laptopach. Zawiera zestaw narzędzi, które pozwalają na instalację systemu wykorzystując obraz ISO lub strukturę katalogów Flexiboost. Prócz tego oferuje nowe skrypty startowe i nowy domyślny motyw GTK+.

Szczegółowe informacje na temat nowej wersji Dreamlinux znaleźć można na stronie twórców.

© dobreprogramy