reklama

Dreamlinux 3.5 RC4

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydana została czwarta wersja kandydująca jednego z coraz popularniejszych ostatnimi czasy projektów GNU/Linux, Dreamlinux 3.5.

Dreamlinux jest dystrybucją opracowaną przez brazylijskich programistów, którzy wykorzystali w niej najlepsze rozwiązania znane z systemów Debian, Elive, Kantoix i Morphix, przez co system rozpowszechniany na jednym dysku CD zawiera najbardziej cenione przez użytkowników Linuksa aplikacje, a przy tym charakteryzuje się olbrzymią stabilnością i wydajnością pracy.

Dreamlinux 3.5 RC4 to jedna znacząca zmiana, kilka mniejszych i wiele aktualizacji. Z racji tego, że ta dystrybucja ma być z założenia wydajna, a środowisko graficzne GNOME ograniczało szybkość działania systemu to w tym wydaniu zostało ono pominięte. I tak oto w ręce użytkownika trafia środowisko graficzne Xfce 4.4.2, podsystem grafiki X. Org 7.2, oraz kernel w wersji 2.6.27. Ponadto w tym wydaniu pojawił się menedżer sieciowy wicd, Compiz Fusion, pakiet biurowy OpenOffice.org 2.4, program graficzny GIMP 2.6, przeglądarka internetowa Iceweasel 3.0.2 oraz Flash Player 10.

Więcej informacji na temat nowej wersji Dreamlinux 3.5 RC4 i wprowadzonych w niej zmian znaleźć można na stronie domowej projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić