Dreamlinux 3.0 RC3

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się kolejna wersja jednego z coraz popularniejszych ostatnimi czasy projektów GNU/Linux, Dreamlinux 3.0 oznaczona symbolem RC3.

Dreamlinux jest dystrybucją opracowaną przez brazylijskich programistów, którzy wykorzystali w niej najlepsze rozwiązania znane z systemów Debian, Elive, Kantoix i Morphix, przez co system rozpowszechniany na jednym dysku CD zawiera najbardziej cenione przez użytkowników Linuksa aplikacje, a przy tym charakteryzuje się olbrzymią stabilnością i wydajnością pracy. W Dreamlinux 3.0 do dyspozycji użytkownika oddano dwa środowiska graficzne: GNOME 2.20 i XFce 4.4 oraz panele: Avant Window Navigator i Engage. Wszystkie zainstalowane w systemie aplikacje zostały starannie posegregowane w kategorie, a samo środowisko operacyjne "oprawione" zostało w oryginalną szatę graficzną.

Dreamlinux 3.0 RC3 w porównaniu do poprzednich wersji zawiera nowe kodeki, aplety do panelu Avant Window Navigator oraz oprogramowanie XSane, służące do obsługi skanerów. Ponadto zaimplementowano w nim także przebudowaną, przez co sprawniejszą wersję narzędzia do konfigurowania serwera X.

Więcej informacji na temat nowej wersji Dreamlinux 3.0 i wprowadzonych w nim zmian znaleźć można na stronie domowej projektu.

© dobreprogramy