Dreamside Maroon na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W naszej cotygodniowej rubryce "Gra na weekend" pojawia się Dreamside Maroon - pozycja zgoła odmienna od tych, do których przywykli zagorzali komputerowi gracze. Jest to pewnego rodzaju opowieść o kimś zakochanym w odbiciu księżyca widzianym w tafli spokojnego jeziora, o kimś kto postanowił sięgnąć nieba…

Wyposażony jedynie w latarnię oświetlającą mu drogę oraz moc panowania nad dobroczynną winoroślą rusza w drogę ku srebrnemu globowi starając się zebrać możliwie największą liczbę potrzebnych do rozjaśnienia latarni świetlików.

Droga jest długa i kręta, ale nasza roślinna przyjaciółka słucha każdego polecenia rosnąc i wyginając się na wszystkie strony lub kurcząc, gdy zmylimy drogę i zechcemy podążać innym szlakiem. Przypomina to nieco grę w lirycznego węża, rozciągającego się, brnącego ciągle przed siebie przy akompaniamencie spokojnych tonów, dźwięczących tylko wtedy, gdy zdecydujemy się ruszyć dalej. Widoczna jest również analogia do krętej ścieżki ludzkiego życia, na której nie zawsze znajdujemy blask i szczęście, a często zupełnie coś przeciwnego. Im dłużej gramy, tym nasza roślina jest większa, bardziej okazała, ale przede wszystkim niepowtarzalna.

Dreamside Maroon to pozycja w sam raz na czas zadumy, wyciszenia, zastanowienia nad życiem, celami jakie udało się w nim zrealizować oraz marzeniami, których nigdy nie dogonimy. Gra oferuje również sporą dawkę poezji zmuszającej do refleksji – na swojej drodze napotkamy zgaszone latarnie, które zapalone na nowo objawią nam wierszem piękne prawdy. Wszystko to przy naprawdę klimatycznej oprawie graficznej i cieszącej oczy zabawie oświetleniem sprzyjającej nastrojowi zamyślenia.

Grę Dreamside Maroon można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Przygodowe.

© dobreprogramy

Komentarze