r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Drive SnapShot 1.44

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Drive SnapShot to niewielkie narzędzie do tworzenia kopii zapasowych całych partycji. Jego ogromnym atutem jest fakt, iż potrafi pracować z dyskami, które są obecnie używane lub na których zainstalowany jest system operacyjny.

Galeria programu

Narzędzie pomimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje całkiem spore możliwości. Z jego pomocą stworzymy kopie zapasową w postaci jednego pliku, zawierającego wszystkie dane ze wskazanego dysku - łącznie z ustawieniami systemu, rejestrem Windows itp. Rozwiązania zastosowane w Drive SnapShot dają możliwość tworzenia backupów na komputerach, które muszą pracować 24 godziny na dobę, np. serwerach. Co ważne, tworzone w ten sposób kopie są spójne i w pełni odzwierciedlają zawartość dysku, na którym aktualnie pracuje system.

Program z powodzeniem sprawdza się również z zastosowaniach domowych. Pozwala on nie tyle tworzyć kopie zapasowe partycji, na których przechowywane są ważne dane, co również tworzyć obraz partycji z świeżo zainstalowanym systemem. Ostatni scenariusz okazuje się przydatny w przypadku wystąpienia awarii i pozwala sprawnie przywrócić komputer do pierwotnego stanu bez konieczności przeinstalowywania systemu operacyjnego. Dostęp do wszelakich obrazów dysków opcjonalnie zabezpieczony może być hasłem.

Podobnie jak w przypadku tworzenia kopii zapasowych, tak również proces przywracania danych z backupa nie jest specjalnie skomplikowany. Program obsługiwany może być z poziomu wiersza poleceń. Co istotne, Drive SnapShot daje możliwość przywracania pojedynczych plików zawartych w backupie całej partycji. Program tworzy wirtualny dysk, który przeglądać możemy z poziomu Eksploratora Windows lub dowolnego menedżera plików. Narzędzie wspiera systemy plików FAT16, FAT32, NTFS oraz Linux EXT2/3/4/Reiser.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Domker   6 #2 17.02.2014 17:59

Ja używam Macrium Reflect z Hirens BootCD
Darmowy i w zupełności wystarcza.
Potrafi podzielić również obraz na fragmenty do nagrania na np. DVD

  #1 26.06.2013 00:12

program rewelacyjny,sprawdziłem na kilkunastu komputerach.
Jeden warunek - partycja na nowym dysku nie może być mniejsza od starego(uszkodzonego). Nie gubi żadnych plików.

pozdrawiam

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.