r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Drive SnapShot 1.45

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Drive SnapShot to niewielkie narzędzie do tworzenia kopii zapasowych całych partycji. Jego ogromnym atutem jest fakt, iż potrafi pracować z dyskami, które są obecnie używane lub na których zainstalowany jest system operacyjny.

Galeria programu

Narzędzie pomimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje całkiem spore możliwości. Z jego pomocą stworzymy kopie zapasową w postaci jednego pliku, zawierającego wszystkie dane ze wskazanego dysku - łącznie z ustawieniami systemu, rejestrem Windows itp. Rozwiązania zastosowane w Drive SnapShot dają możliwość tworzenia backupów na komputerach, które muszą pracować 24 godziny na dobę, np. serwerach. Co ważne, tworzone w ten sposób kopie są spójne i w pełni odzwierciedlają zawartość dysku, na którym aktualnie pracuje system.

Program z powodzeniem sprawdza się również z zastosowaniach domowych. Pozwala on nie tyle tworzyć kopie zapasowe partycji, na których przechowywane są ważne dane, co również tworzyć obraz partycji z świeżo zainstalowanym systemem. Ostatni scenariusz okazuje się przydatny w przypadku wystąpienia awarii i pozwala sprawnie przywrócić komputer do pierwotnego stanu bez konieczności przeinstalowywania systemu operacyjnego. Dostęp do wszelakich obrazów dysków opcjonalnie zabezpieczony może być hasłem.

Podobnie jak w przypadku tworzenia kopii zapasowych, tak również proces przywracania danych z backupa nie jest specjalnie skomplikowany. Program obsługiwany może być z poziomu wiersza poleceń. Co istotne, Drive SnapShot daje możliwość przywracania pojedynczych plików zawartych w backupie całej partycji. Program tworzy wirtualny dysk, który przeglądać możemy z poziomu Eksploratora Windows lub dowolnego menedżera plików. Narzędzie wspiera systemy plików FAT16, FAT32, NTFS oraz Linux EXT2/3/4/Reiser.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Domker   9 #2 17.02.2014 17:59

Ja używam Macrium Reflect z Hirens BootCD
Darmowy i w zupełności wystarcza.
Potrafi podzielić również obraz na fragmenty do nagrania na np. DVD

  #1 26.06.2013 00:12

program rewelacyjny,sprawdziłem na kilkunastu komputerach.
Jeden warunek - partycja na nowym dysku nie może być mniejsza od starego(uszkodzonego). Nie gubi żadnych plików.

pozdrawiam

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.