DriveImage XML 2.60

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DriveImage XML to darmowe narzędzie przeznaczone do tworzenia i przywracania kopii zapasowych danych zapisanych na dyskach twardych (partycje z systemem plików FAT 12, 16, 32 i NTFS).

Tworzenie lub przywracanie kopii odbywa się bezpośrednio z poziomu Windows. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu przez aplikację technologii VSS (Microsoft Volume Shadow Services), która pozwala na bezpieczne tworzenie zrzutów obrazów nawet z dysków aktualnie używanych przez system. Przywracania kopii zapasowych odbywa się z poziomu okienek bez konieczności restartowania systemu.

Ponad to DriveImage XML oferuje również możliwość podglądu i eksportu plików oraz funkcje planowania tworzenia automatycznych backup'ów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

trudno mówić o plusach, gdy główna funkcjonalność nie działa
nie potrafi zrobić dumpa partycji systemowej pod Win10
ocena użytkownika
05.05.2017 13:13 • Recenzja do wersji 2.60

Dump partycji systemowej NTFS w Win10 na nowiutkim lapku prosto z pudełka wywala się w fazie "dumping file names". Poza tym gdy ta faza startuje, progress bar pokazuje już 100% (zrzut sektorów zakończony), a trwa kilka razy dłużej. Jak to mówią "you had one job"... Kilka lat temu też próbowałem, nie pamiętam co było nie tak ale też nie poszło.