reklama

DriveImage XML 2 x szybciej

Strona główna Aktualności

O autorze

Runtime Software udostępniło nam drugą generację aplikacji DriveImage XML pozwalającej na tworzenie kopii zapasowych dysków i partycji.

DriveImage XML to darmowe narzędzie przeznaczone do tworzenia i przywracania kopii zapasowych danych zapisanych na dyskach twardych (partycje z systemem plików FAT 12, 16, 32 i NTFS). Tworzenie lub przywracanie kopii odbywa się bezpośrednio z poziomu Windows. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu przez aplikację technologii VSS (Microsoft Volume Shadow Services), która pozwala na bezpieczne tworzenie zrzutów obrazów nawet z dysków aktualnie używanych przez system. Przywracania kopii zapasowych odbywa się z poziomu okienek bez konieczności restartowania systemu. Program oferuje również możliwość podglądu i eksportu plików oraz funkcje planowania tworzenia automatycznych backup'ów.

Najnowsza wersja DriveImage XML 2.00 działa znacznie szybciej niż poprzednie generacje tego narzędzia. Autorzy poza optymalizacjami zmienili również od tej edycji licencję aplikacji. DriveImage XML jest ciągle udostępniane na zasadach bezpłatnych, ale tylko w wypadku wykorzystywania programu niekomercyjnie. Dla komercjalnych użytkowników została przygotowana wersja Commercial Edition, która została wyposażona w dodatkowe opcje.

Program DriveImage XML 2.00 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Archiwizacja danych

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama