r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DriveSort 1.223

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DruveSort zadba o odpowiednią kolejność plików na systemie plików FAT12, FAT16 i FAT32, co ma znaczenie dla odtwarzaczy MP3 w radiach samochodowych, przenośnych i podobnych urządzeniach.

Program nie wymaga instalacji i wystarczy w nim wskazać odpowiedni nośnik, który trzeba „posortować”. W oknie programu zobaczymy listę folderów na dysku. Przy pierwszym sortowaniu trzeba ustawić kilka opcji, jak sortowanie długiej (pełnej) lub krótkiej (DOS-owej) nazwy, działania w podkatalogach i sposób sortowania (rosnąco lub malejąco). Można też wybrać, czy foldery będą pomieszane z plikami.

Sortowanie można przetestować, a jeśli wszystko jest w porządku – zapisać na dysku. Ustawienia zostaną zapamiętane do kolejnego użycia programu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

DriveSort – lekarstwo na odtwarzacze MP3, które czytają pliki w złej kolejności

38
27.12.2016  •  Anna Rymsza

Radia samochodowe, proste odtwarzacze przenośne albo wieże z gniazdem USB często mają ten problem, że odtwarzają pliki z pamięci Flash w takiej kolejności, w jakiej je znajdą. Często nie ma to nic wspólnego z kolejnością ścieżek na albumie ani alfabetyczną. Problem jest powszechny, ale na szczęście można go bardzo łatwo rozwiązać. Problem jest znany dłużej niż przenośne odtwarzacze MP3. W czasach DOS-a wiele programów odczytywało pliki w takiej kolejności, w jakiej znalazły je w systemie plików i nie miały sortowania. Z pomocą przychodziły Norton Utilities – wśród nich był DS (Directory…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
mgr.inz.Player   8 #2 13.01.2018 21:03

Dzisiaj kopiowałem kilka albumów na mój przedpotopowy iRiver T10 i zabrałem się za sortowanie, no i wyskoczyło powiadomienie. Pojawił się DriveSort w wersji 1.230.

  #1 28.12.2016 01:35

Na pierwszym zrzucie widoczne jest "(brak odpowiedzi)", czy to świadczy o stabilności tego programu?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.