DriverEasy DriverEasy 5.6.15

Strona główna Windows Narzędzia Zarządzanie sterownikami
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DriverEasy jest przydatnym i niezwykle skutecznym narzędziem przeznaczonym do aktualizacji sterowników w systemie Windows (7, 8 i 10). Wspiera ono większość dostępnego sprzętu i poza samą aktualizacją umożliwia ono również identyfikowanie urządzeń oraz instalację brakujących sterowników.

Wykrywanie przestarzałych sterowników

Program po uruchomieniu skanuje komputer w poszukiwaniu urządzeń zamontowanych w naszym komputerze, a następnie wyszukuje zainstalowane dla nich sterowniki i porównuje ich wersje z wersjami sterowników w autorskiej bazie DriverEasy. Po zakończeniu tego procesu DriverEasy wyświetla listy zawierające zestawienie urządzań z aktualnymi sterownikami oraz te, dla których sterowniki są przestarzałe. Z poziomu wspomnianych list użytkownik może wyświetlić szczegółowe informacje o sterownikach, a także ukryć pozycje, których nie chce aktualizować.

Identyfikowanie sprzętu i aktualizacje sterowników

W kolejnym etapie DriverEasy pozwala użytkownikowi pobrać i zainstalować sterowniki dla wybranych urządzeń. Co istotne, program wykorzystywany może być bez problemu w przypadku kiedy nie dysponujemy żadnymi sterownikami i nie nie do końca wiemy jaki sprzęt znajduje się pod obudową naszego komputera. DriverEasy podczas pracy korzysta z własnej bazy, w której znajduje się ponad 8 mln. sterowników do takich komponentów jak chipsety płyt głównych, karty graficzne, karty dźwiękowe, monitory, skanery, drukarki, karty sieciowe, myszki, klawiatury itp. Warto zaznaczyć, że są to sterowniki certyfikowane.

Narzędzie w wersji bezpłatnej nie umożliwia niestety zbiorczej aktualizacji sterowników. Oznacza to, że sterowniki dla poszczególnych urządzeń będziemy musieli pobrać i zainstalować ręcznie. Samodzielnie przyjdzie nam również stworzyć punkt przywracania systemu w przypadku kiedy nie jesteśmy pewni instalowanych sterowników.

Co daje DriverEasy PRO?

DriverEasy w wersji płatnej dodatkowo wyposażony został w moduły pozwalające odinstalowywać, tworzyć kopie zapasowe oraz przywracać sterowniki podczas np. przeinstalowywania systemu lub eksperymentowania z różnymi ich wersjami. Nie posiada ona także ograniczenia transferu podczas pobierania sterowników.

Kluczowe cechy programu:

  • darmowe narzędzie do aktualizacji sterowników
  • wykrywanie przestarzałych i brakujących sterowników
  • opiera się na olbrzymiej bazie sterowników

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Olbrzymia baza sterowników, idealnie wszystko wykrywa co potrzebne dla sprzętu bez pomyłek
Brak języka polskiego, wersja Free ostro okrojona, ale da się pojedynczo pobierać sterownik.
ocena użytkownika
04.02.2020 12:21 • Recenzja do wersji 5.6.13

Nie wiem jak wy, ale brak języka polskiego dla mnie to żadna przeszkoda, wersja free oczywiście mocno ograniczona ale da się pojedynczo instalować. U mnie wszystkie sterowniki wykrył bez żadnych pomyłek i jeszcze ani jednego BSODA nie dostałem. Najlepszy soft niż DriverBooster.

Program się włącza
Nie pasujące aktualizacje czyli zero pożytku z programu
ocena użytkownika
04.05.2015 04:52 • Recenzja do wersji 4.9.1

Znajduje aktualizacje zupełnie inne niż być powinny żadna z znalezionych nie pasowała do mojego laptopa natomiast program slimdrivers aktualizuje poprawnie.