DriverMax 12.11

Strona główna Windows Narzędzia Zarządzanie sterownikami
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DriverMax jest użytecznym i w pełni darmowym narzędziem, umożliwiającym wyszukiwanie, pobieranie oraz instalację sterowników do urządzeń w systemie Windows.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, a oferowane przez niego funkcje pozwalają zaoszczędzić czas, który użytkownik poświęcić musiałby na wyszukiwanie odpowiednich sterowników lub co gorsza na reinstalację systemu po awarii, wynikającej z instalacji błędnych i problematycznych sterowników.

Zasada działania narzędzia jest identyczna jak ta stosowana w konkurencyjnych rozwiązaniach tego typu. Po uruchomieniu DriverMax przeprowadza analizę zainstalowanych (lub nie) w systemie sterowników dla sprzętu i w razie potrzeby daje możliwość ich pobrania oraz aktualizacji (lub instalacji). Program pozwala także zredukować liczbę restartów komputera koniecznych podczas instalacji większej ilości sterowników. W przypadku pracy z DriverMax niezależnie od ich liczby nastąpi tylko jeden raz ponowne uruchomienie systemu.

Ważnym elementem programu jest moduł do tworzenia kopii zapasowych sterowników zainstalowanych w systemie. Pozwala on jeszcze przed aktualizacją zapisać je w wybranym folderze lub archiwum ZIP, a następnie łatwo później przywrócić np. po reinstalacji systemu.

Uwaga!

  • Program jest w pełni darmowy, jednak aby uzyskać dostęp do modułu zarządzania sterownikami wymagana jest rejestracja konta użytkownika.
  • Kreator instalacji programu proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania narzędzia i nie zalecamy ich instalacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Częste aktualizacje sterowników, Niezawodny, Szybka instalacja sterowników
Brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika
11.06.2015 12:59 • Recenzja do wersji 7.59

Niedawno kupiłem wersję Pro i powiem, że nie żałuję kupna rocznej subksrypcji ( otrzymałem Advanced Task Manager za darmo ). Program bardzo dobry, przydatny zaraz po instalacji systemu oraz w celu późniejszej aktualizacji sterowników. Jednym słowem POLECAM, szczególnie wersje Pro, gdyż mozna kupić subskrypcję na 30 dni.

Szybka i bezproblemowa instalacja sterowników, niezawodność, możliwość aktualizowania sterowników, niewymagana specjalistyczna wiedza
Dzienny limit pobierania sterowników
ocena użytkownika
13.01.2014 22:57 • Recenzja do wersji 7.27

Chciałbym tutaj trochę napisać o tym programie. Na początku napiszę o jego zaletach. Pierwszą jego zaletą jest to, że program wszystko robi automatycznie. Klikam parę przycisków i gotowe, wszystko jest naprawdę proste. Znajdzie nawet te sterowniki, które są trudno dostępne (szukałem sterowników do flashowania Motoroli - nigdzie nie znalazłem; w DriverMaxie parę kliknięć i gotowe!). Jeszcze ani razu się na tym programie nie zawiodłem. Aktualizacja sterowników jest świetna. Nawet na stronie producenta (!) znalazłem starsze sterowniki, a DriverMax odszukał najnowsze. Kiedyś nie miałem pewności co do aktualności sterowników, jednak teraz nie ma co do tego wątpliwości. Poza tym wszystkim program jest łatwy w obsłudze - nawet laik go obsłuży.

Pierwszą, i zarazem ostatnią wadą jest dzienne ograniczenie pobierania sterowników. Dziennie możemy wykonać tylko 2 operacje instalacji sterowników. Jednak z czasem ta wada przestaje być dokuczliwa, ponieważ nowe wersje sterowników nie wychodzą przecież co parę godzin.

Podsumowując, jest to świetny program do zarządzania sterownikami i z czystym sumieniem mogę go polecić.