r   e   k   l   a   m   a
reklama

Drizzle - odchudzona wersja MySQL do zastosowań webowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Brain Aker, dyrektor do spraw architektury MySQL, ogłosił powstawanie projektu odchudzonej wersji MySQL, zaprojektowanej głównie z myślą o aplikacjach masowo wykorzystujących współbieżność.

Drizzle, bo tak właśnie brzmi jego nazwa, ma pracować w architekturze mikrojądra, natomiast części kodu odpowiedzialne za dodatkowe funkcjonalności mają zostać usunięte z rdzenia, po czym trafić do poszczególnych modułów za pośrednictwem interfejsów. Wśród wybranych do usunięcia opcji znalazły się między innymi tryby, widoki, wyzwalacze, zapytania pamięci podręcznej, procedury składowe, listy kontroli dostępu i niektóre typy danych. Ma się w nim także znaleźć najnowsza wersja mechanizmu składowania danych innoDB, która miała zostać zaimplementowana po raz pierwszy dopiero w MySQL 6.

Drizzle ma być dostępny jedynie dla Linuksa i Mac OS X, gdyż - jak twierdzi Aker - firma nie chce wspierać platform, nieposiadających właściwych narzędzi GNU, takich jak Windows. W chwili obecnej nie zostały jeszcze podane żadne szczegółowe dane na temat planowanej daty premiery projektu. Dostępne jest jedynie wiki, zaś sam kod ma zostać udostępniony niebawem.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial