Drones – grywalna i wymagająca zręcznościówka na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Drones - tytuł rodzimej produkcji przeznaczony na urządzenia mobilne z systemem Android.

Grę stworzyło dwóch bardzo młodych programistów - Krystian i Marcin - aspirujących do zostania w niedalekiej przyszłości twórcami gier indie. Ukazanie się ich pierwszego tytułu Drones w Google Play spełniło ich wielkie marzenie o opracowaniu i opublikowaniu własnego dzieła oraz niewątpliwie przybliżyło w dążeniu do postawionego celu.

Drones to dynamiczna platformowa zręcznościówka 2D ze zdecydowanym naciskiem na przewidywanie, szybkie myślenie i rzecz jasna samą zręczność. Zasady rozgrywki jak również samej mechaniki gry są bardzo proste. Pozycję zdecydowanie możemy przypisać do tych bardzo łatwych w opanowaniu, ale niezwykle trudnych do przejścia. Dotykając ekranu wywołujemy ruch w górę sterowanego obiektu, bez dotykania zaś statek szybko spada i rozbija się.

Akcja gry zazwyczaj dzieje się bardzo dynamicznie, wrogie obiekty atakują szybko z prawej nie dając graczowi w zasadzie chwili wytchnienia. W trakcie gry, oprócz samej zręczności, bardzo potrzebna będzie umiejętność szybkiego myślenia, błyskotliwość, ale także spore pokłady cierpliwości, ponieważ każde niepowodzenie będzie skutkowało rozpoczynaniem zmagań od nowa.

Z każdym kolejnym układem droga jest coraz trudniejsza, a przed bohaterem stawiane są coraz bardziej brawurowe zadania. Obiekty, które należy omijać, przybierają coraz większe rozmiary i występują ze zwiększoną częstotliwością. Przedarcie się na drugi koniec planszy będzie z czasem wydawać się prawie że niemożliwe.

Tytuł, pomimo swej prostoty prezentuje bardzo wysoki poziom trudności potrafiąc mocno wciągnąć i zapewnić kilka dłuższych chwil dobrej zabawy.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy
s