DropBox zablokowany w Chinach

Strona główna Aktualności

O autorze

Chińskie władze wprowadzają coraz ściślejszą blokadę Internetu. Ostatnio ofiarą cenzury padła usługa umożliwiająca przechowywanie plików na wirtualnych serwerach - Dropbox.

Dropbox to popularna usługa umożliwiająca użytkownikom popularnych systemów operacyjnych, a także posiadaczom smartfonów kopiowanie plików na wirtualne serwery. W ten sposób można tworzyć kopie bezpieczeństwa danych, ale też dzielić się nimi z przyjaciółmi czy współpracownikami. W podstawowym, darmowym pakiecie, użytkownicy mają do wykorzystania 2 GB przestrzeni. Niestety, nie wszyscy. O zablokowaniu Dropboksa w Chinach donieśli internauci na forum usługi. Nie podano przyczyn takiego postępowania. Pekińskie władze zablokowały już wcześniej serwisy społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter, jak również ocenzurowały dostęp do wyszukiwarki Google.

Darmowego klienta dla usługi Dropbox można pobrać z naszego vortalu - dostępne są wersje dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych