reklama

Dropbox chce ułatwić gromadzenie plików z różnych źródeł

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

W czasach gdy inne chmury prześcigają się w ilości oferowanego darmowego miejsca, Dropbox stara się podążać własną drogą, opartą głównie o nowe funkcje i usługi. Dobrym przykładem jest wprowadzona właśnie prośba o pliki, która ma nam ułatwić gromadzenie plików od różnych osób, zwłaszcza tych nie posiadających konta w chmurze Dropbox.

Prośbę o pliki znajdziemy w menu naszego konta, bądź też przechodząc do niej bezpośrednio. Za jej pomocą możemy prosić innych o przesłanie wybranych plików. Proces jest bardzo prosty. Określamy o jakie dane nam chodzi, wybieramy domyślny folder, a następnie kopiujemy specjalny link, bądź też podajemy adresy e-mail osób, do których chcemy go wysłać.

Zaproszone osoby otrzymają dostęp do strony z poziomu której będą mogły przesłać pliki na nasze konto. Waga jednego nie może przekroczyć 2 GB. Niezbędnym wymogiem jest podanie imienia, nazwiska oraz adresu e-mail. Oczywiście nie muszą być to dane prawdziwe, ale zwłaszcza dwie pierwsze pomagają w identyfikacji. Nazwa plików zostaje wzbogacona o podane imię i nazwisko co może być przydatne przy pracy grupowej i gromadzeniu danych od wielu osób.

Rozwiązanie takie może się sprawdzić nie tylko w zastosowaniach służbowych, ale i prywatnych. Osoby, które chcemy poprosić o pliki nie muszą posiadać konta w żadnej chmurze wystarczy, że skorzystają z podanego przez nas adresu. Oczywiście ich i nas ogranicza jego pojemność, która w wersji darmowej coraz bardziej odstaje od głównych konkurentów takich jak Dysk Google, OneDrive czy też MEGA. Obecnie prośba o pliki jest dostępna dla kont Dropbox Pro i podstawowych. W przypadku kont firmowych pojawi się wkrótce.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama