reklama

Dropbox, czyli praca online z plikami teraz dla każdego

Strona główna Aktualności

O autorze

Ciesząca się ogromną popularnością wśród użytkowników aplikacja sieciowa Dropbox została udostępniona do użytku każdego zainteresowanego internauty, poinformowali jej twórcy. Dotychczas dostęp do usługi miały wyłącznie osoby, które otrzymały wcześniej zaproszenia.

Dropbox jest jedną z aplikacji, która z założenia zatrzeć ma granicę pomiędzy pracą z narzędziami dostępnymi w sieci, a tymi które dają nam popularne desktopy. Oferuje ona 2 GB przestrzeni, która podawana jest użytkownikowi w podobnej oprawie graficznej co systemowe foldery lokalne. Za jej pośrednictwem możliwe jest wykonywanie tych samych operacji na plikach co podczas pracy na desktopie, czyli ich dodawanie, edytowanie, usuwanie, oraz przeglądanie. Aplikacja w znacznym stopniu ułatwia proces archiwizacji danych znajdujących się na komputerze, ich późniejszej synchronizacji oraz udostępniania online znajomym. W przypadku tego ostatniego procesu wystarczy uaktywnić opcję Share, oraz podać adresy mailowe, na które wysyłane są linki do danych. Po zmodyfikowaniu któregokolwiek z dokumentów automatycznie aktualizowany jest jego odpowiednik na koncie osoby, która zdecydowała się na jego publikację.

Pomimo, iż usługa dostępna jest obecnie w wersji beta oferuje ona już użytkownikowi pełen zestaw funkcjonalności, jakie ten mógłby oczekiwać. Dostęp do aplikacji Dropbox możliwy jest tylko i wyłącznie za pośrednictwem interfejsu www. Według zapowiedzi twórców niebawem pojawić się ma oprogramowanie umożliwiające korzystanie z usługi z poziomu urządzeń mobilnych.

Aktualnie dostępna jest tylko wersja oferująca 2 GB przestrzeni dyskowej, ale za to jest darmowa. Większe, bo 50-gigabajtowe konta pojawić się mają w przyszłym tygodniu i kosztować mają 10 USD miesięcznie, lub 100 USD rocznie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama