r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dropbox wydaje narzędzie dla Androida

Strona główna Aktualności

Pojawiła się wersja popularnego narzędzia Dropbox dla systemu Android. Służy ono do przechowywania kopii zapasowych na zewnętrznych serwerach.

Dropbox to multiplatformowa aplikacja, a jednocześnie usługa umożliwiająca przechowywanie danych na wirtualnym serwerze. W wersji podstawowej możemy archiwizować do 2GB danych za darmo. Po przekroczeniu tego limitu należy zapłacić za zwiększenie przestrzeni. Dropbox umożliwia prostą synchronizację wybranego katalogu w pamięci komputera z serwerem online. Wszystkie pliki wysyłane są przez protokół SSL i szyfrowane w AES-256. Co więcej, użytkownik może dzielić się plikami, udostępniać je znajomym, jak również synchronizować z poziomu różnych urządzeń - komputera czy smartfona.

Dropbox dostępny był dotychczas dla telefonów iPhone, teraz natomiast wprowadzono wersję dla systemu Android, a także iPadów. Udostępniono również nową wersję interfejsu dla programistów. Dzięki temu deweloperzy będą mogli zintegrować Dropboksa ze swoimi aplikacjami - np. edytorami tekstu, programami graficznymi itp. Zmiany w interfejsie programowania dotyczą zarówno systemu Android jak i iPhone OS.

r   e   k   l   a   m   a

Program Dropbox do przesyłania plików na serwer można pobrać (w wersji dla komputerów) z naszego vortalu. Aplikacja obsługuje systemy Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.