Druga edycja Gadu-Dyktanda już za miesiąc

Strona główna Aktualności

O autorze

Za niespełna miesiąc, 24 września odbędzie się druga edycja Gadu-Dyktanda, sprawdzianu przygotowanego przez twórcę najpopularniejszego komunikatora internetowego w Polsce. Jednak już teraz uruchomiono oficjalną stronę internetową wspomnianego konkursu językowego, na której znaleźć można wstępne informacje.

Ubiegłoroczna edycja Gadu-Dyktanda cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, w sprawdzianie udział wzięło ponad 15 tys. internautów. Obecna inicjatywa jest kontynuacją zeszłorocznego pomysłu. Tekst, nad którym główkować będą uczestnicy w tym roku przygotowuje i przeczyta profesor Jerzy Bralczyk. W sprawdzianie wystartować może każdy, bez względu na wiek i posiadane wykształcenie. Jedynymi warunkami, które należy spełnić, by wystartować w teście polszczyzny jest posiadanie własnego nr Gadu-Gadu (GG) i dostępu do Internetu, oraz rejestracja na specjalnym nr dyktanda - 8899. Tekst odtwarzany będzie za pośrednictwem radia internetowego Gadu Radio na kanale Po Polsku. Po usłyszeniu charakterystycznego gongu każdy uczestnik będzie musiał wysłać zapisane zdanie na nr, pod którym wcześniej odbywała się rejestracja.

Dokładny termin rozpoczęcia rejestracji podany zostanie w najbliższym czasie na oficjalnej stronie Gadu-Dyktanda. Na jej łamach znaleźć można już teraz próbne nagrania tekstów w formacie MP3.

Wszystkim, którzy zdecydują się na udział w Gadu-Dyktandzie życzymy powodzenia ;-)

© dobreprogramy