Druga edycja akcji Poseł on-line

Strona główna Aktualności

O autorze

Tylko 34,1 proc. posłów odpowiada na listy elektroniczne od wyborców - wynika z badań Ruchu \"Internet Obywatelski\". Członkowie organizacji podali w poniedziałek wyniki drugiej edycji akcji \"Poseł on-line\".

\"34 proc. nie można uznać za wynik zadowalający. Jednak z drugiej strony - jest to znaczący wzrost w porównaniu z poprzednimi badaniami, kiedy na listy elektroniczne odpowiedziało zaledwie około 13 proc. posłów. Wtedy to była prawdziwa klęska\" - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie Tomasz Kulisiewicz z \"Internetu Obywatelskiego\".

15 marca członkowie ruchu rozesłali e-maile do wszystkich 460 posłów. Korzystali z kont złożonych w portalach i przedstawiali się jako zwykli obywatele, którzy chcieliby poznać godziny dyżurów poselskich. Po 10 dniach przesłali każdemu z posłów drugi list z prośbą o kontakt. Tym razem podpisali się już jako \"Internet Obywatelski\". Na odpowiedzi czekali trzy tygodnie. \"Podczas ubiegłorocznej akcji na oba listy otrzymaliśmy łącznie 61 odpowiedzi. W drugiej edycji - już 157. Warto zauważyć, że 79 odpowiedzi, czyli 50 proc., dostaliśmy w ciągu pierwszych trzech dni po wysłaniu pierwszego listu\" - powiedział Kulisiewicz.

Każdy poseł ma skrzynkę pocztową na serwerze Kancelarii Sejmu i adres, przyporządkowany według schematu: imię.nazwisko@sejm.pl.

Ruch \"Internet Obywatelski\" jest - jak mówią jego przedstawiciele - niekomercyjną i apolityczną organizacją, która ma na celu popularyzację internetu jako środka komunikacji pomiędzy władzami a obywatelami. Członkowie organizacji badali m.in. strony www ministerstw i urzędów wojewódzkich. Teraz chcą sprawdzić, w jaki sposób internet jest wykorzystywany na innych szczeblach - w powiatach i gminach.

Źródło: eGov

© dobreprogramy
s