Druga prezentacja następcy mobilnego Photoshopa

Strona główna Aktualności

O autorze

Niektóre amerykańskie media rozpisują się dziś o następcy mobilnego Photoshopa, czyli aplikacji o roboczej nazwie Project Rigel. O tym, że Photoshop Touch odejdzie na emeryturę, firma poinformowała w maju i wtedy też pokazała, jak ma wyglądać jego następca. 21 maja mogliśmy zobaczyć, jak ma działać aplikacja, na prezentacji filmowej.

Udostępnione zrzuty z aplikacji nie prezentują niczego nowego względem tego, czego mogliśmy dowiedzieć się kilka miesięcy temu. Możemy zobaczyć ten sam interfejs i narzędzia, a także mechanizm rozpoznawania twarzy i dorabiania bardziej wyrazistego uśmiechu modelom, czego brak w Photoshopie dla „większych” komputerów.

Project Rigel, gdy już będzie gotowy, będzie dostępny dla urządzeń z systemem iOS, a później także z Androidem. Aplikacja ma być darmowa, ale nie ulega wątpliwości, że w ten sposób Adobe chce przekonać rzesze użytkowników do kupienia takiego czy innego abonamentu Creative Cloud. Więcej o aplikacji dowiemy się podczas konferencji Adobe MAX w październiku.

© dobreprogramy
s