Drugie wydanie Windows Mobile 6.5 już wkrótce?

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft planuje wydać zaktualizowaną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego - Windows Mobile 6.5.

Zmodyfikowany WM 6.5 przez wielu określany jako "Second Edition" zostanie wyposażony w ulepszoną klawiaturę ekranową, nowy projekt graficzny interfejsu i ma oferować lepsze wsparcie dla ekranów dotykowych bazujących na technologii zmiany pojemności elektrycznej. Zmiany te mają na celu uproszczenie obsługi telefonu przy pomocy kciuka i poprawienie intuicyjności pracy z systemem. Jak wynika z wywiadu, jaki serwis Mopocket przeprowadził z anonimowym przedstawicielem Microsoftu, nowy Windows Mobile z pewnością nie będzie oznaczony numerem 6.5.1., choć jego ostateczna nazwa nie jest jeszcze znana. Pracownik korporacji potwierdził również, iż obrazki przedstawiające nowy interfejs wyciekły bezpośrednio z Microsoftu a zmodyfikowany system trafi w pierwszej kolejności do urządzeń wyposażonych w ekrany z pojemnościowym panelem dotykowym o niskiej rozdzielczości, które w ostatnim czasie bardzo zyskały na popularności.

Wsparcie dla popularnych, pojemnościowych paneli dotykowych - na których bazuje m.in. Apple iPhone - ulepszona klawiatura ekranowa i zmiany w interfejsie mają zapewnić zaktualizowanemu Windows Mobile 6.5 większą uniwersalność i pozwolić firmie Microsoft na skuteczne konkurowanie na rynku mobilnych systemów operacyjnych.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję