Drugie życie Kickass Torrents – 30 marca wielkie torrentowe święto

Strona główna Aktualności

O autorze

W zeszłym miesiącu warszawski sąd okręgowy nie okazał wyrozumiałości dla twórcy serwisu Kickass Torrents Artioma Waulina i zgodził się na jego ekstradycję do USA – gdzie prokuratura postawiła mu zarzuty naruszania własności intelektualnej i prania brudnych pieniędzy. Nawet jeśli jednak przyszłością pana Waulina musi być pomarańczowy kombinezon, to nie wpłynie to nijak na losy stworzonego przez niego serwisu. Społeczność Kickass Torrents wraca do normalnego funkcjonowania. Śmiejąc się amerykańskim władzom w twarz, zapowiedziała że jak co roku 30 marca będzie świętować swe święto, Happy Torrents Day.

Pod oryginalną domeną Kickass Torrents nie uświadczymy, jednak uruchomione w lipcu nowe forum katcr.co z czasem zamieniło się w pełnoprawny katalog torrentów z wyszukiwarką, wizualnie niczym nie różniący się od starego kat.cr, choć wciąż funkcjonalnie mu ustępujący, w wielu miejscach jeszcze niedopracowany. Popularność nowego Kickass Torrents wzrasta z miesiąca na miesiąc, choć do zeszłorocznego poziomu bardzo mu jeszcze daleko – tam gdzie były dziesiątki milionów użytkowników, dziś są setki tysięcy.

Trzeba jednak podkreślić, że samo katcr.co nie uważa się za następcę kat.cr. Jego administratorzy uważają, że zachowali pełną ciągłość po tym kryzysie, to ten sam zespół. Artiom Waulin nigdy się tym nie zajmował – życie serwisu nadzorował zawsze Team Kickass, ludzie wybrani ze społeczności. Skoro więc nic się nie zmieniło, to po raz szósty ogłoszony zostaje Happy Torrents Day.

Administratorzy nowego Kickass Torrents chcą, by 30 marca 2017 uhonorować i celebrować wolność i możliwość dzielenia się, zachęcać użytkowników do dzielenia się tak bardzo jak to tylko możliwe, a także uczestniczenia w rozmaitych wydarzeniach organizowanych przez społeczność – powiedział blogowi TorrentFreak jeden z adminów, Mr. Gooner. Dodał przy tym, że niektórzy wzięli nawet z tej okazji urlopy, by z wyprzedzeniem coś zorganizować.

Jeśli Artiom Waulin zdoła wyjść obronną ręką z opresji, Team Kickass gotów jest oddać mu „klucze” do serwisu – Mr. Gooner zapewnia o pełnym poparciu założyciela. Jeśli jednak nic z tego nie wyjdzie, torrentowy serwis będzie dalej się rozwijał własnymi siłami, odbudowując infrastrukturę, ulepszając kod serwisu, pozyskując i starych i nowych użytkowników, oraz oczywiście walcząc z internetową cenzurą.

© dobreprogramy
s