r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Drugie życie Psystara

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Psystar, amerykański integrator i dystrybutor sprzętu komputerowego znany głównie z sądowych potyczek z Apple ogłosił, że wychodzi z upadłości.

Pod koniec maja informowaliśmy o ogłoszeniu upadłości przez Psystar. Mówiąc ściślej, firma skorzystała z trybu opisywanego w rozdziale 11 amerykańskiego prawa upadłościowego, który obejmuje ochroną podmiot i pozwala na reorganizację oraz próbę uratowania przedsiębiorstwa. Nie zawsze jednak jest to możliwe.

Tym razem się udało - Psystar poinformował, że wychodzi z upadłości. Oficjalne informacje pojawią się dopiero za kilka dni, gdy całą operację potwierdzi sąd. Trudno powiedzieć, co konkretnie sprawiło, że firma będzie nadal obecna na rynku, a co więcej - że ma wyraźną ochotę na kontynuację walki z Apple (lub, jak mówi na swoich stronach, z Goliatem). Już dzisiaj wiadomo jednak, że wkrótce na rynku pojawi się nowy produkt Psystara. Open(7) będzie połączeniem Mac OS X i najnowszych procesorów Intela opartych na najnowszej technologii Nehalem Xeon. Komputer będzie wyposażony także w nowy bootloader DUBL (Darwin Universal Boot Loader), który niedługo, według The Unofficial Apple Weblog, ma być wydany na zasadach Open Source.

Informacja Psystara kończy się anegdotką: When life gives you apples, make applesauce. Ciekawe, czy Psystar miał na myśli owoc, czy firmę...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.