Drukowanie do OneNote w systemach 64-bitowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Jest (przynajmniej częściowe) rozwiązanie problemu uniemożliwiającego drukowanie do OneNote 2007 w systemach 64-bitowych.

Użytkownikom aplikacji do robienia notatek OneNote 2007 wchodzącej między innymi w skład pakietu Office 2007 dla Użytkowników Domowych i jednocześnie posiadaczom 64-bitowego systemu nie trzeba przypominać, że bardzo przydatna opcja drukowania bezpośredno do notatnika OneNote jest niedostępna. Sterownik wirtualnej drukarki jest bowiem niekompatybilny ze środowiskiem 64-bitowym.

Z pomocą przychodzi jednak mały dodatek o nazwie Print XPS2OneNote autorstwa jednego z pracowników Microsoftu zaangażowanego w rozwój OneNote. Dodatek ten spełnia swoje zadanie, choć trochę okrężną drogą - na pulpicie tworzony jest folder, do którego należy drukować dokumenty przy pomocy wirtualnej drukarki XPS wbudowanej w system Windows Vista i Windows 7. XPS2OneNote z kolei pracując w tle monitoruje ten folder i na bieżąco dodaje wydruki XPS do wybranej sekcji OneNote.

Projekt jest oczywiście nieoficjalny i niewspierany przez Microsoft - po prostu w swoim wolnym czasie zrobił go jeden z pracowników firmy i umieścił w witrynie CodePlex na zasadach Open Source. Nie jest to rozwiązanie tak eleganckie, jak prawdziwa wirtualna drukarka OneNote, ale przynajmniej działa - a to najważniejsze, zwłaszcza dla osób intensywnie wykorzystujących program OneNote.

© dobreprogramy