reklama

Drukowanie z chmury Google dla iPhone i Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google w ciągu kilku najbliższych dni udostępni użytkownikom testową wersję usługi Cloud Print, która umożliwia drukowanie dokumentów z wielu rodzajów urządzeń mobilnych.

Przypomnijmy, że usługa Cloud Print rozwiązuje problem sterowników, przy pomocy których każde urządzenie musi komunikować się z drukarką. Idea Cloud Print bazuje bowiem na prostym założeniu, że drukarka nie łączy się bezpośrednio z każdym tabletem, komórką czy notebookiem, a jedynie z serwerem druku Google. Połączenie drukarki z "chmurą" może odbywać się za pośrednictwem komputera, dedykowanego routera lub w sposób bezpośredni w przypadku drukarek wspierających technologię Cloud Print. Gdy użytkownik wydaje polecenie drukowania, dokument zostaje wysłany na serwer Google i przekazany drukarce. Dzięki temu rozwiązaniu po jednorazowym skonfigurowaniu drukarki i połączeniu jej z "chmurą" możliwe jest drukowanie dokumentów z wielu różnych urządzeń, niezależnie od systemu operacyjnego.

Początkowo Cloud Print będzie dostępny jedynie na terytorium USA dla posiadaczy telefonów z systemem Android 2.1 lub nowszym oraz iOS 3.0 lub nowszym. Obecnie połączenie drukarki z Google Cloud Print jest możliwe tylko w systemie Windows, po zainstalowaniu deweloperskiej wersji przeglądarki Chrome. Firma obiecuje, że wkrótce z usługi będą mogli korzystać także użytkownicy systemów Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić