r   e   k   l   a   m   a
reklama

Druvaa inSync 2.0 - szybki, lekki i scentralizowany backup dla firm

Strona główna Aktualności

O autorze

Druvaa - indyjski startup, który zdobył niedawno nagrodę Indian Entrepreneurial Challenge 2008 - udostępnił drugą wersję swojego produktu inSync. Druvaa inCync to zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwach posiadających wiele komputerów, lekkie i wydajne rozwiązanie do scentralizowanego backupu. Według producenta zapewnia aż 10-krotnie szybsze wykonywanie kopii zapasowych i aż o 90% redukuje zużycie przepustowości łącz oraz przestrzeni dyskowej potrzebnej do magazynowania backupów.

Jak to możliwe? Produkt został wyposażony w unikalną technologię deduplikacji danych nazwaną SendUnique, która tworzy sygnatury wszystkich plików krążących w firmowej sieci. Ponieważ w niektórych przedsiębiorstwach aż 80% danych przechowywanych na stacjach roboczych to materiały współdzielone, wydajny mechanizm deduplikacji faktycznie może w specyficznych warunkach przełożyć się na wskazywane przez Druvaa rezultaty. Technologia SendUnique przechowuje na serwerze sygnatury wszystkich plików w sieci i dokonuje transferów wyłącznie tych, które są faktycznie unikalne. Dodatkowo rozwiązanie umieszcza wszystkie zmiany na osi czasu, co pozwala odtworzyć stan danych z dowolnej chwili.

Jest to naturalnie jedno z kilku rozwiązań oferujących centralny backup z deduplikacją, podobną funkcjonalność znaleźć można między innymi w aplikacjach z oferty dużych firm, takich jak Microsoft, EMC (Avamar) czy Veritas (PureDisk). Metody ich działania są jednak różne, podejście zaproponowane przez Druvaa może okazać się szczególnie atrakcyjne w scenariuszach z wieloma mobilnymi, nienajnowszymi technologicznie końcówkami roboczymi kontaktującymi się z firmą głównie poprzez łącza WAN.

Wersję ewaluacyjną komponentów zarówno klienckich, jak i serwerowych inSync 2.0 na licencji umożliwiającej przetestowanie rozwiązania przez 30 dni w środowisku z maksymalnie 25 końcówkami pobrać można ze strony producenta.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane