r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Duch LucasArts chce przeżyć w RetroWorld, ruszyła zbiórka funduszy na realizację gry

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Scary Pixel to zdolna mała ekipa deweloperów, która często lubiła sobie wracać wspomnieniami do dawnych lat świetności branży gier. W końcu zaczęła pracować nad niezależnym projektem RetroWorld, mającym oddać ducha mijających czasów. Kiedy dołączyła do nich garść byłych pracowników LucasArts, z kompozytorem Jessem Harlinem na czele, projekt nabrał rumieńców. Teraz szuka pieniędzy na Kickstarterze.

Wystarczy obejrzeć zwiastun produkcji, żeby w kąciku oka starego gracza pojawiła się słodka łezka nostalgii. Będziemy poruszać się postacią 2D w pseudo dwuwymiarowym środowisku, śledząc rozwój rynku gier i samemu aktywnie uczestnicząc w wydarzeniach. Przyjdzie nam nie tylko grać w coraz to nowocześniejsze produkcje, od klonów Ponga czy Arkanoida zaczynając, lecz też szwendać po salonach z automatami (by ustanawiać tam nowe rekordy), jak również nabywać kolejne generacje konsol. Co łatwe nie będzie, bowiem najpierw trzeba na nie oczywiście zapracować, a potem jeszcze wystarać się o własny egzemplarz gorącego sprzętu... W sumie fabuła odtwarzać ma w humorystyczny sposób ostatnie 3 dekady z życia świata elektronicznej rozrywki, oferując też udział w nocnych imprezach premierowych, turniejach czy... prasę branżową. Premiera gry komputerowej (Windows, OS X, Linux) planowana jest wstępnie na przyszły grudzień.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.