DuckDuckGo: przez rok popularność wzrosła blisko dwukrotnie

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Statystyki wskazują na coraz większe zainteresowanie tematem bezpieczeństwa i prywatności, przynajmniej jeśli chodzi o wykorzystanie internetowych wyszukiwarek. Korzystanie z tej od Google, choć nadal niepodważalnie najpopularniejsze, nie jest już dziś tak oczywiste i chętnie wybierane są alternatywy. Przy okazji przypadającej na dziś rocznicy utworzenia Google okazuje się, że DuckDuckGo zaledwie w ciągu ostatniego roku niemal podwoiło swoją popularność.

Wzrost zainteresowania tą dbającą o prywatność użytkownika wyszukiwarką jest bardzo wyraźny. Według Alexy w skali światowej jest to dziś 398. najchętniej odwiedzana strona, a to o 74 lepsza lokata, niż tylko 3 miesiące temu i niemal dwukrotnie względem wyniku sprzed roku. W samych Stanach Zjednoczonych DuckDuckGo jest dziś na 251. pozycji jeśli chodzi o popularność.

Złudzeń nie pozostawiają również oficjalne statystyki ruchu: rekordową liczbę bezpośredniego użycia wyszukiwarki odnotowano kilka dni temu, 29. sierpnia. Ponad 18,2 miliona zapytań w ciągu dnia to wynik niemal o połowę lepszy, niż rok temu (12,2 miliona) oraz ponad dwukrotnie wyższy, niż dwa lata temu (8 milionów).

Warto natomiast dodać, że choć tak duże liczby mogą robić wrażenie, pozycji Google nie będzie na razie jak zaszkodzić – tutaj dzienne zapytania liczone są w miliardach. Poruszając się jednak wyłącznie wokół wyszukiwarek zorientowanych na prywatność, DuckDuckGo jest niekwestionowanym liderem. Wyraźny trend zainteresowania może tylko utwierdzać w przekonaniu, że konkurencja będzie musiała się postarać, chcąc zaszkodzić jej popularności.

© dobreprogramy

Komentarze