r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DuckDuckGo: przez rok popularność wzrosła blisko dwukrotnie

Strona główna AktualnościINTERNET

Statystyki wskazują na coraz większe zainteresowanie tematem bezpieczeństwa i prywatności, przynajmniej jeśli chodzi o wykorzystanie internetowych wyszukiwarek. Korzystanie z tej od Google, choć nadal niepodważalnie najpopularniejsze, nie jest już dziś tak oczywiste i chętnie wybierane są alternatywy. Przy okazji przypadającej na dziś rocznicy utworzenia Google okazuje się, że DuckDuckGo zaledwie w ciągu ostatniego roku niemal podwoiło swoją popularność.

Wzrost zainteresowania tą dbającą o prywatność użytkownika wyszukiwarką jest bardzo wyraźny. Według Alexy w skali światowej jest to dziś 398. najchętniej odwiedzana strona, a to o 74 lepsza lokata, niż tylko 3 miesiące temu i niemal dwukrotnie względem wyniku sprzed roku. W samych Stanach Zjednoczonych DuckDuckGo jest dziś na 251. pozycji jeśli chodzi o popularność.

Złudzeń nie pozostawiają również oficjalne statystyki ruchu: rekordową liczbę bezpośredniego użycia wyszukiwarki odnotowano kilka dni temu, 29. sierpnia. Ponad 18,2 miliona zapytań w ciągu dnia to wynik niemal o połowę lepszy, niż rok temu (12,2 miliona) oraz ponad dwukrotnie wyższy, niż dwa lata temu (8 milionów).

r   e   k   l   a   m   a

Warto natomiast dodać, że choć tak duże liczby mogą robić wrażenie, pozycji Google nie będzie na razie jak zaszkodzić – tutaj dzienne zapytania liczone są w miliardach. Poruszając się jednak wyłącznie wokół wyszukiwarek zorientowanych na prywatność, DuckDuckGo jest niekwestionowanym liderem. Wyraźny trend zainteresowania może tylko utwierdzać w przekonaniu, że konkurencja będzie musiała się postarać, chcąc zaszkodzić jej popularności.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.