Duelyst Beta

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Duelyst to bardzo interesująca darmowa propozycja dla wszystkich tych, którzy uwielbiają gry strategiczne w klimatach fantasy. Projekt został sfinansowany ze środków pozyskanych w trakcie zbiórki społecznościowej i jest stale rozwijany w porozumieniu z fundatorami. Za jego produkcję odpowiadają osoby, które wcześniej pracowały między innymi przy Diablo III. Otrzymaliśmy słodko rozpikselowaną zabawę.

Rozgrywka opiera się na rywalizacji przez Internet. Na wybranej arenie ścierają się dwie strony, wyposażone w potężne karty zaklęć, różnorakie jednostki bojowe czy artefakty. Akcja podzielona została na błyskawiczne tury, w trakcie których każdy z obu graczy podejmuje pewne działania, mające na celu oczywiście pokonanie przeciwnika. W tym celu należy zbić do zera życie wrogiego Generała, co rzecz jasna jest trudniejsze, niż się na początku wydaje. Trzeba przygotować potężną talię, aby móc sensownie walczyć.

Partię rozpoczynamy z 40 kartami w zanadrzu. Składają się na nią wspomniane stwory, czary czy przedmioty magiczne. Pierwsze stanowią oczywiście siłę uderzeniową, ale też linię obrony. Drugie, odpowiednio zagrane, potrafią natychmiast zmienić sytuację na arenie. Artefakty zaś, maksymalnie trzy noszone równocześnie, wzmacniają zdolności Generała, też biorącego udział w walce. Karty rozgrywa się za manę, zyskiwaną z tury na turę. Dodatkową można pozyskiwać ze specjalnych źródełek zajętych na mapie.

Prosty w sumie pomysł potrafi wciągnąć na długie godziny. Nie bez znaczenia jest tutaj również stylizowana na nieco archaiczną oprawa 2D, ale z przepięknie animowanymi dwuwymiarowymi jednostkami. Opowiedzieć możemy się za jedną z kilku dostępnych frakcji, dysponujących zestawem zupełnie innych kart, a co za tym idzie zdolności oraz zagrań taktycznych. Warto wypróbować wszystkie i odkryć, która pasuje najbardziej.

Uwaga!

Instalator Duelyst po uruchomieniu pobierze najnowsze potrzebne do zabawy pliki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!