Duke Nukem 3D: High Resolution Pack 5.4

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Fani nie dadzą umrzeć legendzie Duke Nukem 3D. Zanim odświeżanie klasycznych gier w standardzie HD stało się modne z komercyjnego punktu widzenia, grupa miłośników blondwłosego twardziela pierwsza usprawniła kultową strzelankę, w dodatku za darmo. Zestaw High Resolution Pack zmienia dawny hit nie do poznania, niosąc lepszej jakości tekstury i obiekty 3D, a zarazem zaprzęgając do pracy nowoczesne karty graficzne.

Paczka bazuje na usprawnionym technologicznie wydaniu EDuke32 kultowego hitu. Oznacza to nie tylko pakiet potrzebnych poprawek programistycznych plus lekkie odświeżenie oprawy. HRP koncentruje się na przeobrażeniu projektu w coś równego przynajmniej grom z czasów świetności Quake'a II, co i tak dla dzieła wykorzystującego dwuwymiarowe bitmapy w formie przeciwników stanowi bardzo duży skok jakościowy.

Świat przyobleczono w ostre tekstury, bo oryginalne powierzchnie opracowano od nowa lub odrestaurowano graficznie, poświęcając im sporo czasu. Pokazując, że tak naprawdę projekt poziomów nic się nie zestarzał. Potrzebowały tylko nowej warstwy farby. Nieco topornie prezentują się domyślne modele przeciwników oraz postaci drugoplanowych, jak tancerki w klubie, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poszukać lepszej jakości zamienników w sieci i je zastąpić. Działalność fanów jest wciąż prężna.

Uwaga!

W tej wersji do zabawy nie jest potrzebny program DOSBox, bowiem wszystko działa m.in. pod Windowsem. Paczka zawiera wszelkie niezbędne do natychmiastowego rozpoczęcia rozgrywki elementy, to jest usprawniony silnik gry w postaci EDuke32, a także mapy z bezpłatnej edycji shareware Duke Nukem 3D. Aby móc włączyć nowoczesną oprawę graficzną, należy pamiętać o zaznaczeniu opcji Enable "autoload" folder, jak również Polymer w ustawieniach aplikacji zaraz po jej uruchomieniu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!