Dungeon Defenders II

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Bezpłatna kontynuacja gry sprzed kilku lat rozwija koncepcję zaprezentowanego dawno temu pierwowzoru. Dungeon Defenders II ponownie pozwala nam wcielić się w kolorowe postacie, broniące różnorakich miejsc przed kolejnymi falami potworów. Nie mogą one dopuścić do zniszczenia specjalnych kryształów. W zabawie liczy się współpraca poszczególnych członków magicznej ochrony oraz głowa na karku.

Projekt reprezentuje udaną mieszankę gatunków. Z jednej strony to po prostu gra akcji w klimatach fantasy, ponieważ widzimy całego prowadzonego bohatera, który sam bezpośrednio walczy z nieprzyjaciółmi. Z drugiej, niewiele zdziałamy bez pomocy własnoręcznie rozstawionych pułapek, więc pojawia się element planowania oraz strategii. W końcu zaś do wyboru jest wielu herosów, a każdy dysponuje innymi zdolnościami. Jak w RPG z kolei zdobywamy również doświadczenie, by się rozwijać.

W boju zdobywa się cenne elementy wyposażenia, w tym zestawy zbroi czy bronie. Chociaż postaci mamy ograniczoną liczbę, różnorodność rzeczy, które pozyskujemy w trakcie rozgrywki, umożliwia prowadzenie ich w zupełnie innych kierunkach. Warto przygotować sobie wcześniej plan rozwoju, przystosowany pod swój styl gry i odpowiednio ulepszać elementy ekwipunku, aby osiągnąć wyznaczone cele. Dodatkowego smaczku dodają kule umiejętności, mające wpływ na statystyki.

W Dungeon Defenders II można ponadto wychowywać sobie zwierzaka do pomocy. Dostępnych jest szereg różnych stworków, także zdobywających doświadczenie. Wszystko, co oferuje tytuł, osiągnąć się da też ciężką praca i włożeniem wielu godzin w zabawę. W grze pojawia się system mikrotransakcji, żeby deweloperzy mieli za co rozwijać swoją ciekawą produkcję, ale na sprzedaż trafiają przedmioty kosmetyczne, jak skórki dla postaci, a nie takie mogące dawać komuś jakąkolwiek przewagę.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Dwurdzeniowy procesor 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 8600 lub AMD Radeon HD 2600
  • 10 GB wolnego miejsca na dysku

Uwaga!

W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy między innymi np. zapraszać do rozgrywki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!