DuoKomp Księga Podatkowa DuoKomp Księga Podatkowa 2019 6.3

Strona główna Windows Firma Programy finansowo-księgowe
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DuoKomp Księga Podatkowa 2013 to program adresowany do osób prowadzących działałność gospodarczą, przeznaczony głównie do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Za jego pomocą użytkownik wykona szereg niezbędnych operacji.

Zanim przystąpimy do korzystania z Księgi Podatkowej 2013 firmy DuoKomp musimy zarejestrować ją na firmę. Narzędzie pozwala prowadzić jedną lub kilka podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów w przypadku jednorazowej aktywacji programu. Możemy także wystawiać dowody wewnętrzne, tworzyć rozmaite raporty (dzięki którym obliczymy dochody, straty, zaliczki na podatek dochodowy), a także sporządzać rejestry sprzedaży i zakupów VAT oraz wypełniać i drukować deklaracje VAT-7(K).

Za pomocą tego programu bez kłopotu przeprowadzimy ewidencję wyposażenia w firmie zgodnie z ustalonymi przepisami o podatkowej księdze przychodów i rozchodów, a także ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, rozliczając przy tym amortyzację. Tutaj również producent wziął oczywiście pod uwagę obowiązujące przepisy w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Narzędzie umożliwia prowadzenie księgowości wielu firm, jeśli użytkownik aktywuje program osobno dla każdej działalności gospodarczej. Zawiera ponadto słowniki kontrahentów i szablonów wpisów do księgi przychodów i rozchodów, a także oferuje zintegrowane z księgą przychodów i rozchodów rozliczanie podatku VAT.

DuoKomp Księga Podatkowa 2013 pozwala zaimportować dane z programu Proste Faktury i zaimportować bądź też eksportować dane do lub z programu za pośrednictwem CSV. W razie potrzeby istnieje opcja sporządzenia kopii bezpieczeństwa na dysku twardym komputera, z poziomu którego korzystamy z opisywanego narzędzia. Dane można także przechowywać na serwerze internetowym korzystając z usługi Kopia zapasowa on-line.

Program jest kompatybilny nie tylko z systemem operacyjnym Windows, ale również z Linuxem (Wine) i Mac OS (Crossover). Charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem (prostym lub zaawansowanym – do wyboru, w zależności od potrzeb), dzięki czemu użytkownik ma natychmiastowy dostęp do niezbędnych opcji. Jego atutem są również niskie wymagania sprzętowe i szybka bezproblemowa instalacja. Dla osób pracujących mobilnie ogromną zaletą okaże się możliwość uruchamiania aplikacji bezpośrednio z pamięci USB lub przenośnego dysku twardego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!