r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Duolingo - Learn Languages for Free 2016.423.1.0

Strona główna Windows Phone Edukacja i nauka

Duolingo to bardzo popularna usługa do nauki języków obcych. Za darmo z pozwala podnieść nasze umiejętności władania językami obcymi. Co dla niektórych może być istotne językiem domyślnym, w którym będziemy się uczyli nie musi być język polski

Przygodę z aplikacją rozpoczynamy standardowo od stworzenia nowego konta, bądź też zalogowania się na już istniejące. Następnym krokiem jest określanie w jakim języku chcemy się uczyć. W języku polskim możemy uczyć się jedynie angielskiego. Ekran główny przedstawia kategorie ćwiczeń, od tych podstawowych po bardziej zaawansowane. Na początku odblokowana jest tylko pierwsza kategoria zadań. Aby uzyskać dostęp do pozostałych musimy odblokować poprzednie, bądź też pójść na skróty i rozwiązać krótki test.

Sprawdzanie naszej wiedzy odbywa się za pomocą różnorakich ćwiczeń. Rozpoznawanie obrazków, tekstu mówionego, kontekstu, poprawna budowa zdań, zapisywanie ze słuchu to tylko część z zadań jakie na nas czekają. Zarówno jakość grafik jak i nagrań jest zadowalająca. W razie błędnej odpowiedzi tracimy jedno z żyć.

Życia i punkty przydają się w rywalizacji ze znajomymi, to na nich skupia się druga zakładka. Za zdobyte podczas ćwiczeń punkty możemy dokupić dodatkowe życia, a także stroje. Drobny dodatek, ale może zmotywować niektóre osoby. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja oraz zawarte w niej ćwiczenia, dostępne są za darmo. Angielski za darmo z Duolingo to bardzo przyjemna i przystępna forma nauki języka angielskiego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nie trać czasu, nie czekaj na translatory, ucz się języków z Duolingo

21
07.09.2015  •  Łukasz Tkacz

Wiele osób wróciło już do szkół, inne chcą rozwinąć się we własnym zakresie. Jednym z najważniejszych aspektów dzisiejszego, coraz mniejszego świata jest umiejętność komunikacji. Znajomość języków obcych to niezaprzeczalny atut, który pozwala nam lepiej przystosować się do życia i pracy w nowym otoczeniu. Tu pomocne może być darmowe Duolingo. Nie znać obecnie Duolingo to w zasadzie przyznanie się do tego, iż nigdy nie zainteresowaliśmy się poszerzeniem własnych możliwości językowych przy pomocy telefonu czy tabletu. Nic jednak nie szkodzi, zawsze można to nadrobić, bo program jest wciąż…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
msnet   23 #1 08.12.2014 16:59

Coś w sam raz na zabicie nudy a przy okazji podszlifowanie angielskiego. Warto to mieć na smartfonie z WP.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.