Dust Escape 2.2

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Każdy, kto kiedykolwiek marzył o locie w kosmos, zapewne z miłą chęcią sprawdzi w akcji bezpłatną grę Dust Escape. Jest ona dosyć krótkim, ale fenomenalnym projektem, jeśli o atmosferę kosmicznej pustki czy w ogóle osamotnienia chodzi. Z wyjałowionej, zakurzonej planety startują ostatnie szalupy ratunkowe. Na orbicie czeka statek matka, do którego trzeba się dostać, by zostawić zapomnianą karmazynową planetę w tyle.

Rozgrywka podzielona została na swoiste etapy. W pierwszym, zaraz po starcie, należy celować w okienko wyjścia na orbitę, pokazywanym przez strzałki na brzegu ekranu. Mamy do dyspozycji trzy zbiorniki paliwa. Największa trudność to nie pozbywanie się zużytych w odpowiednim czasie, lecz wymierzenie tak, by w końcowej fazie lotu udało się wzbić ponad atmosferę. Na początku niejednokrotnie przestrzelicie tenże punkt.

Później działamy bezpośrednio w próżni. Tutaj należy wpierw namierzyć wielki statek. Następnie trzeba oblecieć go dookoła w poszukiwaniu zasobów odnawiających stale zużywane tlen, wodę oraz pancerz, doszukać się klucza i nim właśnie otworzyć wrota do środka. Pozostanie końcówką sił dotrzeć do specjalnie oznaczonego wlotu, aby wyruszyć na poszukiwanie nowego globu do zaludnienia. Gra to małe arcydzieło PC.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!