Duża aktualizacja oprogramowania dla polskich Samsungów Galaxy S2

Strona główna Aktualności

O autorze

Samsung Galaxy S2 to jeden z bardzo popularnych smartfonów, który mimo premier kolejnych modeli starzeje się z wyjątkową gracją i nadal ma całe mnóstwo wiernych fanów. Polskich użytkowników powinna zatem ucieszyć informacja o wydaniu dużej aktualizacji oprogramowania dla niebrandowanych edycji tego modelu przeznaczonych na nasz rynek. Mowa oczywiście o Androidzie 4.1.2 Jelly Bean, który wśród wielu nowości ma istotne poprawki zwiększające płynność działania interfejsu użytkownika.

Istotną informacją jest konieczność podłączenia smartfona do komputera i aktualizacja oprogramowania układowego przy pomocy aplikacji Samsung Kies. W odróżnieniu od wielu innych, wcześniejszych aktualizacji, Android 4.1.2 nie pojawia się w kanale OTA (aktualizacji otrzymywanych autonomicznie przez smartfon za pośrednictwem połączenia z internetem).

Użytkownicy posiadający brandowane przez operatorów edycje S2 będą musieli poczekać na aktualizację nieco dłużej. Niecierpliwi mogą skorzystać z wskazówek, jak zmienić wersję posiadanego oprogramowania na niebrandowaną - jest ich w sieci sporo, w tym na popularnym forum xda developers.

© dobreprogramy

Komentarze