Duża porcja nowości w wyszukiwarce Bing

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft poinformował za pośrednictwem swojego bloga, że rozpoczął wdrażanie kolejnego dużego zestawu funkcji i dodatków dla wyszukiwarki Bing. Obejmie on zmiany w interfejsie oraz mapach i będzie nastawiony na dostarczanie informacji w czasie rzeczywistym.

Wyszukiwarka Bing zostanie wyposażona w karty segregujące wyniki dla danego zapytania w takie grupy jak wydarzenia, aktualności, filmy czy zdjęcia. Oczywiście wyświetlenie danej karty zależeć będzie od typu hasła, które wpiszemy - przykładowo dla adresów, miast czy innych konkretnych lokalizacji będą to mapy, nowinki oraz prognoza pogody dla danego obszaru. W lewej kolumnie odświeżonego Binga zlokalizowane zostaną filtry i sugerowane hasła powiązane z tym wpisanym przez użytkownika. Podobnie jak pozostałe elementy nowego interfejsu, będą one cały czas dynamicznie aktualizowane.

Kolejną nowością ma być Bing Box, umieszczona w centralnym miejscu ramka, stworzona specjalnie dla popularnych haseł takich jak nazwy miast, tytuły filmów, pseudonimy i imiona gwiazd czy słowa powiązane ze sportem i sportowcami. Ma ona wyświetlać kompleksowe zestawienie linków związanych z danym hasłem obejmujące wiadomości encyklopedyczne, oficjalną stronę, wydarzenia, zdjęcia, wideo i serwisy społecznościowe. Kolejną nowością jest dodatek do Bing Maps umożliwiający integrację map z serwisem społecznościowym Foursquare, który pozwala użytkownikom oceniać w czasie rzeczywistym wybrane lokalizacje i nawzajem je komentować.

Opisane nowości będą stopniowo wprowadzane do amerykańskiego Binga - aktualnie nie wiadomo, kiedy nowe funkcje pojawią się w pozostałych wariantach językowych tej wyszukiwarki.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych